اجحاف بزرگ دیگری در حق مردم محروم و مظلوم اندیکا

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، آذر ماه سال گذشته آقای ظاهری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در نشستی با رسانه ها به همراه آقای افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان استان در شهرستان مسجدسلیمان اظهار داشت؛ بزودی با همکاری شرکت نفت ۱۰ مجموعه چمن مصنوعی در چهار شهرستان حوزه انتخابیه ساخته شود و همچنین با حمایت استاندار با مدیرکل ورزش و جوانان قرار است در هر کدام از چهار شهرستان یک خانه جوان ساخته شود.
بعد از اعلام این خبر آقای ناصری رئیس  شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با تایید این خبر طی مصاحبه ای گفت؛ این اقدام که در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و فعالیت های عام المنفعه این شرکت صورت می گیرد تعداد ۱۰ قطعه زمین چمن مصنوعی احداث و در اختیار مجموعه های ورزش شهرستان های مذکور قرار خواهد گرفت.
همانطور که اعلام شده بود قرار بود یکی از این چمن های مصنوعی در شهرستان اندیکا احداث شود. شهرستانی که علیرغم همه بی مهری هایی که در تمام حوزه ها بخصوص در حوزه ورزش متحمل شده است همیشه در مسابقات ورزشی کشوری و استانی مدال های رنگارنگ را کسب می کند و تیم والیبال آن در لیگ استان قهرمان می شود، وزنه برداران نوجوان آن مدال های طلا می گیرند و تکواندوکاران و وشوکاران آن علاوه بر اینکه در بخش آقایان مدال های طلا کسب می کنند در بخش بانوان هم مدال های قهرمانی را تصاحب می کنند. تا جایی که بانوی ورزشکار اندیکایی به عنوان دروازه بان تیم ملی فوتسال انتخاب می شود. اما متاسفانه علیرغم این همه افتخارات شاهد حذف اندیکا از لیست شهرهای حوزه انتخابیه برای احداث چمن مصنوعی هستیم و اجحاف بزرگی در حق ورزشکاران و مردم محروم این منطقه صورت می گیرد.

چمن های ورزشی ساخته شده بین شهرهای مسجدسلیمان ۵ چمن، لالی ۲ چمن، اندیمشک ۲ چمن، گلگیر و هفتکل هم هر کدام ۱ چمن ورزشی مصنوعی تقسیم می شود و اندیکا در نهایت غربت، برگی دیگر بر محرومیت ها و نداشته هایش افزوده می شود.
توجیحات مسئولان نفت برای عدم اختصاص چمن ورزشی به شهرستان محروم اندیکا غیرقابل قبول و دور از انصاف است توجیهی مبنی بر اینکه شهرستان اندیکا در حوزه مناطق نفت خیز نیست و چاه نفت بهره برداری شده ندارد.
مسئول محترم آن موقع که شرکت نفت در سالهای ۸۸ تا ۹۰ در شهرستان اندیکا بیش از هزاران بار لرزه نگاری برای اکتشاف چاههای نفت انجام داد و خانه های مردم بر اثر این لرزه ها ترک برداشتند و متحمل خسارات شدند را چرا به یاد ندارید؟
خسارت هایی که در بهترین حالت با پرداخت مبلغ ناچیز دویست و سیصدهزارتومانی خسارت توسط شرکت نفت جبران خسارت شدند.
آیا سهم مردم اندیکا در قبال آن هزاران بار لرزه نگاری در شهرستان یک چمن مصنوعی نمی باشد؟؟
آیا در حال حاضر در روستای پیرمحمود در نزدیکی قلعه زراس شهرستان اندیکا شرکت نفت در حال فعالیت بر روی چاه نفت نمی باشد؟؟

از نماینده محترم و مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان که علیرغم دو سفر به شهرستان اندیکا و قول هایی که دادند، هیچ عایدی برای این منطقه محروم نداشته است درخواست پیگیری و اعاده حق ضایعه شدن جوانان محروم شهرستان اندیکا از این ۱۱ چمن ورزش مصنوعی را داریم. اندیکا محروم است نگذاریم بیشتر از این محروم شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *