کمفه

اهالی پنج روستا در بخش چلو اندیکا از کمبود آب رنج می برند

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

اهالی پنج روستا در بخش چلو اندیکا از کمبود آب رنج می برند

رییس شورای اسلامی منطقه کمفه امروز یکشنبه اظهارداشت:پیگیری زیادی از سوی مسئولان شهرستان و استان انجام شده و وعده هایی نیز در این زمینه به مردم داده شد اما تاکنون عملی نشده است.
قدرت ا…حسنوند افزود:آب آشامیدنی این روستاها در گذشته از چشمه تامین می شد اما متاسفانه در دهه های اخیر با خشک شدن و کم آب شدن چشمه ها مشکل کمبود آب شرب نارضایتی روستاییان را به دنبال شده است.
وی ادامه داد:انتظار می رفت مسئولان برای رفع مشکل آب شرب جدیت بیشتری به خرج دهند.
رییس شورای اسلامی منطقه کمفه افزود: مشکل کمبود آب شرب و نداشتن راه ارتباطی مناسب زمینه مهاجرت این روستاییان را به سمت شهرها و بعضا حاشیه شهرها ایجاد کرده است.
حسنوند ادامه داد:بارها مسئولان شهرستان و استان از این روستاها بازدید و برای رفع مشکلات آنها قول مساعد داده اند اما این وعده ها در حد حرف باقی ماند.
مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان اندیکا نیز در این زمینه اظهارداشت:برای اجرای پروژه آبرسانی به این روستاها ۱۲۰میلیارد ریال اعتبار نیاز است که این اعتبار قرار بود سالانه برای اجرای طرح آبرسانی در مدت چند سال تامین شود.
محسن طهماسبی افزود:امسال ۳۰میلیارد ریال برای این پروژه مصوب شده که ۲۱میلیارد ریال جهت خرید لوله تخصیص پیدا کرد.
وی ادامه داد:قریب ۴۴میلیارد ریال برای تامین لوله خط انتقال این پروژه از طرف شرکت آب وفاضلاب روستایی استان هزینه شده و لوله های مورد نیاز خریداری شده است.
مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان اندیکا گفت:برای اجرای این پروژه نیازمند اعتبار هستیم که از طریق مسئولان شهرستان و استان موضوع تامین اعتبار در دست پیگیری است.
منطقه کمفه با روستاهای نپی آباد،سفیدار،چگا آباد،لک آبادوسرچناربا جمعیتی بالغ بر ۹۰۰خانوار در بخش چلو شهرستان اندیکا واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *