اهالی ۱۰روستای بخش چلو اندیکا همچنان در انتظار بازگشایی راه ارتباطی/تنها راه برطرف کردن این مشکل احداث پل ۵۰ متری است.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

اهالی ۱۰روستای بخش چلو اندیکا همچنان در انتظار بازگشایی راه ارتباطی

رودخانه فصلی دره شیران در مسیر جاده دسترسی ۱۲روستای بخش چلو از توابع شهرستان اندیکا ، همچنان خروشان است و اهالی روستا در انتظار بازگشایی راه ارتباطی با مرکز این بخش هستند.

فرماندار اندیکا امروز دوشنبه گفت: طغیان رودخانه فصلی ‘دره شیران’ از سه روز پیش ارتباط ۱۰روستای بخش چلو را با مرکز بخش قطع کرده است.
منوچهر ورناصری افزود : طغیان این رودخانه یکی از مشکلات دیرینه این منطقه است که تنها راه برطرف کردن آن احداث یک پل ۵۰متری است.
وی ادامه داد:در حال حاضر جاده جایگزین برای تردد این روستاییان، جاده رگ منار است که علاوه بر سخت گذر بودن در بارندگی های اخیر نیز بخشی هایی از آن تخریب شده است.
رییس شورای اسلامی بخش چلو نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت:تاکنون هیچ اقدام عملی برای بازگشایی جاده ارتباطی ۱۰روستای بخش چلو انجام نشده و اهالی همچنان منتظر بازگشایی جاده هستند.
امامقلی صادقی افزود: غیر از ۱۰روستای دهستان شیمبار، جاده ارتباطی روستاهای کمفه ، رپی و تنگسنان نیز به طور کامل مسدود شده است.
وی در پایان گفت : بازگشایی جاده های ارتباطی بخش چلو نیاز به یک عزم جدی تری دارد تا روستاییان بیش از این در انتظار نمانند.
طغیان رودخانه فصلی دره شیران در اسفندماه سال ۱۳۸۳موجب غرق شدن چهار نفر شد که دوتن از این افراد نجات یافته و دو نفر دیگر جان باختند.
این رودخانه علاوه بر قطع راه ارتباطی ۱۰روستا با بیش از چهار هزار نفر جمعیت ، مسیر ییلاق و قشلاق عشایر استان خوزستان را نیز قطع کرده است.
شهرستان اندیکا به سه بخش مرکزی ،چلو و آبژدان تقسیم شده و در ۱۸۶ کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد.

گزارش از ایمان صادقی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *