تاچل

اوضاع وخیم مدارس بدون سقف منطقه «شاهزاده عبدالله» شهرستان اندیکا

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

منطقه شاهزاده عبدالله شهرستان اندیکا ۲۰ مدرسه دارد که تنها ۵ مدرسه صاحب بنا هستند و دانش‌آموزان این مدارس در گرما و سرما سرپناهی جز چادر ندارند.

 

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز به نقل از خبرنگار اموزش و پرورش خبرگزاری فارس، همه چیز از یک گروه سرود شروع شد، گروه سرود روستای تاچل علیشیر، حنجره‌هایی که با مظلومیت سرود امید خواندند و اندکی پس از آن، گروه مدیحه‌سرایی و جمع‌خوانی قرآن محمد رسول‌الله(ص) تهران به فکر اجرای مشترک با آنها افتاد.

رحیم قربانی مسئول این گروه گفت: ابتدا اسفندماه سال گذشته برای کار فرهنگی به این روستا رفتیم و می‌خواستیم از گروه سرود دانش آموزان روستای تاچل تقدیر کنیم اما مردم این روستا وقتی گروه رسمی ما را دیدند، فکر می‌کردند مقامات بالای نظام به آنجا سفر کرده‌اند، چون اولین گروهی بودیم که از تهران به آنجا پا گذاشته بودیم، مردم مشکلات خود را با ما مطرح می‌کردند و پس از دیدن محرومیت‌ها و شنیدن حرف‌های مردم گروه محمد رسول‌الله(ص) تصمیم گرفت یک گروه جهادی را تشکیل داده و برای رفع محرومیت مردم این منطقه کمک کند.

وی افزود: محرومیت در منطقه شاهزاده عبدالله شهرستان اندیکا موج می‌زند؛ مشکلات بهداشتی، آموزشی و رفاهی در این منطقه فراوان است، زمانی که فقر و محرومیت این مردم را در شبکه‌های معدود اجتماعی که در اختیار داشتیم، انعکاس دادیم مردم شروع به کمک به آنها کردند و این کمک‌ها مجموعاً بیست میلیون تومان شد و با همین مقدار کم کار را شروع کردیم.

 

بازسازی مدرسه روستای تاچل

 

بازسازی مدرسه روستای تاچل

 

بازسازی مدرسه روستای تاچل

 

قربانی ادامه داد: بازسازی مدرسه روستای تاچل و اعزام ۳۳ دانش‌آموز آن برای اولین بار به مشهد، از اولین اقداماتی بود که با این بودجه کلید خورد اما وقتی بقیه روستاهای این منطقه را دیدیم فهمیدیم شرایط آنها بدتر است، منطقه شاهزاده عبدالله نزدیک ۲۰ مدرسه دارد که تنها ۵ تای آن صاحب بنا هستند و دانش‌آموزان برای تحصیل مجبورند زمستان و تابستان در فضای باز یا زیر چادر باشند!

اکنون بازسازی مدرسه روستای تاچل مراحل پایانی ساخت را می‌گذراند اما ساخت مدرسه برای بقیه روستاهای این منطقه نیاز به بودجه بیشتری دارد؛ پس از انتشار گزارش پیشین تحت عنوان «اینجا مدارس با هیزم گرم می‌شوند/ دانش‌آموزانی که در کلاس‌های سنگی و چادری درس می‌خوانند+تصاویر» بسیاری از مردم نیکوکار برای کمک اعلام آمادگی کردند و تقاضای اعلام شماره حسابی برای دریافت کمک‌ها را داشتند.

شماره حساب بانک انصار به نام «گروه قرآنی جهادی محمد رسول الله(ص)» برای کمک به مدرسه‌سازی مناطق محروم «۱۸۱۳۷۵۸۶۰۶۰۶۲۰۲۳۳» و شماره کارت «۶۲۷۳ـ ۸۱۱۰ ـ۸۴۶۷ ـ۵۹۸۹» برای دریافت کمک‌های مردم نیکوکار کشور اعلام می‌شود.

سوز سرما در کوهپایه‌های زاگرس در مسجد سلیمانی که اولین شهر نفت‌خیز کشور است به دلیل نبود نفت و گاز بسیار آزاردهنده است و درس خواندن زیر سقف آسمان یا چادر در این شرایط بسیار سخت است.

کمک هم‌وطنان به این گروه جهادی می‌تواند گرهی، هرچند کوچک از مشکلات مردم این منطقه باز کند و محرومیت را از منطقه شاهزاده عبدالله بزداید.

 

یکی از مدارس منطقه شاهزاده عبدالله، اندیکا، مسجد سلیمان

 

یکی از مدارس منطقه شاهزاده عبدالله، اندیکا، مسجد سلیمان

 

یکی از مدازس منطقه شاهزاده عبدالله، اندیکا، مسجدسلیمان

 

یکی از مدارس منطقه شاهزاده عبدالله،اندیکا، مسجد سلیمان

 

انتهای پیام/

One Reply to “اوضاع وخیم مدارس بدون سقف منطقه «شاهزاده عبدالله» شهرستان اندیکا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *