تراژدی ادامه دار قربانی شدن کودکان معصوم بر اثر عقرب گزیدگی در شهرستان اندیکا

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

عدم امکانات در شهرستان محروم اندیکا حکایت دیروز و امروز نبوده و سالیان سال است مردم این منطقه که بیش از یک دهه است اسم شهرستان را یدک می کشد با آن دست به گریبان هستند و با آمد و رفت هر دولتی همچنان بارقه امید را در دل خود زنده نگه می دارند، اما آنچه ماندنی است چهره زشت و رقت انگیز محرومیت هاست. در روزگاری که دردهای ناعلاج بسیاری با پیشرفت علم پزشکی مداوا می شوند، در شهرستان اندیکا کودکانی هستند که بر اثر عقرب گزیدگی جان خود را از دست می دهند نمونه آن حکایت مرگ کودک هفت ساله بر اثر عقرب گزیدگی در بامداد امروز در شهرستان اندیکا است.

صادق، آرزو، آروین، و حالا آزیتا زکی پور که نه بر اثر نیش عقرب بلکه بر اثر بی تفاوتی و شعارهای مسئولان و نمایندگان جان خود را از دست می دهند.

والدین کودک ۷ ساله به نام آزیتا زکی پور ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز به دلیل عقرب گزیدگی فرزندشان از روستای دلی به درمانگاه قلعه خواجه مراجعه کردند. که پس از تزریق سرم ضد عقرب(پادزهر) و تزریق آمپول ضد حساسیت ساعت ۴ و ۴۵ دقیقه با آمبولانس به شهرستان مسجدسلیمان اعزام می شوند. در بین راه به علت وخامت حال کودک و نبود پزشک در آمبولانس ساعت ۵ و ۵ دقیقه  به درمانگاه جعفرآباد مراجعه می کنند و پس از اطلاع پزشک و حضور در درمانگاه تا ساعت ۶ و ۵ دقیقه عملیات احیا انجام می شود که متاسفانه ناموفق بود.

بامداد یکشنبه هفدهم  تیرماه برای خانواده زکی پور تیره و تار شد و رنگ خزان زودرس پاییزی به خود گرفت  و چشمان معصوم کودک هفت ساله شان در جلو چشمشان بی رمق شد و بر روی این دنیای فانی بسته شد. تا شاید تلنگری به مسئولانی باشد که همچنان در قبال مرگ کودکان معصوم این منطقه که بر اثر نبود امکانات پرپر می شوند، بی تفاوت هستند و علیرغم صدور مجوز احداث بیمارستان و گذشت بیش از یکسال از این موضوع  و با وجود اهدا زمین در بیش از ۱۵ نقطه در شهرستان اندیکا هنوز بر روی یک نقطه اتفاق نظر ندارند.

با اینکه شنیدن مرگ طفلی معصوم به دلیل عقرب گزیدگی در سال ۹۷ و با وجود پیشرفت های بزرگ علم پزشکی بسیار متاثرکننده است ولی متاسفانه با وجود این محرومیت ها  و نبود بیمارستان و کلینک های درمانی در شهرستان ۸۰ هزارنفری اندیکا مرگ این کودک همچنان که اولین قربانی عقرب گزیدگی نیست آخری هم نخواهد بود.

در موضوع عقرب زدگی کودکان نیاز به متخصص اطفال است متاسفانه در شهرستان اندیکا نه تنها متخصص اطفال ، که هیچ گونه متخصصی نیست. و به دلیل نبود متخصص و بیمارستان کودکان عقرب گزیده به مسجدسلیمان اعزام می شوند که در راه به علت طولانی بودن مسیر فوت می کنند.

عاجزانه و ملتمسانه از همه مسئولان، خیرین و نیکوکاران کشور برای احداث بیمارستان در اندیکای ۸۰ هزار نفری محروم دعوت می کنیم و امید داریم که به این دعوت لبیک گفته شود و دعای خیر مردم اندیکا پشتوانه زندگی دنیوی و اخروی و ضامن سلامتی همکاری کنندگان و خانواده هاشان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *