ظاهری عبده وند: کاهش صادرات نفت در دوران تحریم ها حداکثر ۵۰۰ هزار بشکه است/تحریم های نفتی خللی در سیستم بودجه بندی کشور ایجاد نمی کند

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

عضو کمیسیون انرژی مجلس، توضیحاتی پیرامون کاهش صادرات نفت ایران در دوران تحریم ها ارائه کرد.

علی عسگر ظاهری عبده وند با اشاره به برنامه‌های آمریکا برای کاهش صادرات نفت ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به هدف‌گذاری‌هایی که آمریکایی‌ها برای کاهش نفت  انجام داده‌اند، سناریوهای مختلفی را تدارک دیده است تا به هر میزان که فروش نفت ایران کاهش یابد راهکارهای جایگزین تعریف شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از راه‌ها برای مقابله با تحریم‌های نفتی ارائه طلای سیاه از طریق بورس است، افزود: در این روش می‌توان نفت را به متقاضیان شخصی ارائه کرد و فروش نفت را در همین سقف فعلی نگه داشت.

کاهش میزان فروش نفت ایران در دنیا افزایش قیمت را به همراه دارد

وی ادامه داد: وزارت نفت راهکارهای مختلفی برای فروش نفت در دوران تحریم‌ها دارد که نگرانی خاصی در این باره وجود ندارد.

نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش میزان فروش نفت ایران در دنیا افزایش قیمت را به همراه خواهد داشت، یادآور شد: از این طریق تعادل برای درآمدهای نفتی ایران حفظ می‌شود و میزان درآمدهای نفتی کشور کاهش نمی‌یابد.

بدترین شرایط فروش نفت به سال‌های۹۰و ۹۱ مربوط می‌شود

وی با اشاره به اینکه بدترین شرایط فروش نفت به سال‌های۹۰و ۹۱ مربوط می‌شود، افزود: در این سال‌ها کمترین میزان فروش نفت وجود داشت و میزان فروش به ۷۰۰ هزار بشکه رسید؛ اما در حال حاضر بیشترین میزان کاهش حدود ۵۰۰ هزار بشکه است که میزان صادرات ایران را شاید به ۱۹۰۰ بشکه در روز کاهش دهد لذا نمی‌تواند در سیستم بودجه‌بندی کشور خللی ایجاد کند.

ظاهری با بیان اینکه ایران برنامه‌های مختلفی برای فروش نفت دارد، ادامه داد: بستر استفاده از پخش و پالایش نفت و صنایع پایین دستی نفت فراهم است و برنامه‌های مختلفی برای صادرات نفت وجود دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:بورس نفت یکی از راهکارهای مناسب برای مقابله با تحریم‌های نفتی است که مردم برای فروش و صادرات درگیر می‌شوند./

پایان پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *