ظاهری

علی عسگر ظاهری خبر داد: آغاز طرح مطالعاتی آبیاری زمین های کشاورزی مسجدسلیمان،لالی و اندیکا

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، نماینده مردم مسحدسلیمان،لالی،اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی گفت:طرح مطالعاتی آبیاری زمین های کشاورزی در قالب طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری شهرستان های مسجدسلیمان،لالی و اندیکا آغاز شده است.

علی عسگر ظاهری ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت:متاسفانه در طرح اولیه آبرسانی ۵۵۰ هزار هکتاری شهرهای استان خوزستان و ایلام،شهرستان های شمالی خوزستان مانند مسجدسلیمان،لالی و اندیکا دیده نشده بود و این موضوع باعث شده بود تا هیچگونه طرح مطالعاتی در مورد ظرفیت های کشاورزی این مناطق تدوین نشود.

وی در ادامه افزود:خوشبختانه و با کمک بسیاری از مسئولین و همراهی دولت محترم،توانستیم مجوز آبرسانی به زمین های کشاورزی شهرهای شمال خوزستان از جمله شهرهای مسجدسلیمان،لالی و اندیکا را کسب کنیم و در فاز دوم این طرح برای هر کدام از این شهرها،مساحتی تخصیص داده شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه افزود:از آنجائیکه هیچگونه مطالعه ای در این زمینه از قبل وجود نداشته بود و برای عملیاتی شدن این طرح نیاز به اطلاعات دقیق داشتیم،با پیگیری های بسیار توانستیم با همراهی استاندار محترم و کمک سازمان آب و برق خوزستان و اداره کل جهاد کشاورزی،منابع مالی برای شروع این طرح مطالعاتی را تامین کنیم و خوشبختانه امروز این طرح شروع شده است.

ظاهری در ادامه افزود:دو شرکت در این زمینه فعالیت خواهد کرد که بتوانیم در کوتاهترین زمان ممکن این طرح را به اتمام برسانیم و در این طرح های مطالعاتی علاوه بر ظرفیت های کشاورزی،دیگر ظرفیت های موجود در منطقه مانند گردشگری،صنعت،آب شرب،مسائل محیط زیستی،اقتصادی،اجتماعی و منابع آب هم نیز مورد بررسی قرار میگیرند تا به یک تصویر روشن از ظرفیت های این سه شهرستان برسیم.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *