حسینی نژاد

مدیرعامل شرکت گاز خوزستان:از ۷۸ شهر خوزستان فقط دو شهر قلعه خواجه و آبژدان شهرستان اندیکا شبکه گازرسانی ندارند.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، مدیر عامل شرکت گاز خوزستان آقای ناصر حسینی‌نژاد در نشست خبری در غرفه شرکت ملی گاز استان خوزستان که در نهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر ۹۶ درصد شهرهای استان و ۷۲ درصد روستاها تامین گاز می‌شوند. و تنها دو شهر از شبکه گازرسانی برخوردار نیستند.

وی به دو شهر آبژان و قلعه خواجه که تنها شهرهای بدون گاز هستند اشاره کرد و افزود: این دو شهر به دلیل صعب‌العبور بودن مسیر آنها تا کنون گازرسانی نشده‌اند و به دلیل حفظ محیط زیست و گیاه‌های پوششی که در این مسیر کوهستانی قرار دارند شرکت گاز  بر آن است تا  با روش جدیدی که برای اولین بار در استان خوزستان اجرا شده وبعد از آن هم استان هایی چون فارس و اصفهان از این روش استقبال کردند؛ این روش  به این صورت است  که  از طریق گاز فشرده یا CNG گاز را در شبکه گازرسانی این مناطق قرار می‌دهد این روش در حال حاضر در مراحل پایانی آماده‌سازی تجهیزات است و تا پایان سال جاری یا اوائل سال بعد به بهربرداری می‌رسد.

حسینی نژاد افزود: در حال حاضر در سطح کشور حدود ۹۵ درصد جمعیت شهری و ۷۵ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش شبکه گاز رسانی هستند و در استان خوزستان نیز ۹۶ درصد جمعیت شهری و ۷۲ درصد جمعیت روستایی از نعمت گاز برخوردار هستند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *