مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خوزستان: شهرستان اندیکا به عنوان شهرستان اولویت دار در امور اجتماعی در سطح ملی مورد توجه قرار گرفته است

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

منصور کوهی رستمی، مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان،  با اشاره به برگزاری نخستین انجمن کتابخانه های عمومی استان در سال ۹۷ اظهار داشت: ۱۲ پروژه در حال ساخت در مناطق روستایی و کم برخوردار استان وجود دارد که فرآیند ساخت در حال تکمیل و یا رو به پایان است و تلاش داریم تا با تأمین تجهیزات از آنها در هفته دولت بهره برداری کنیم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان با اشاره به استقبال روستائیان از فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان داشت: در سال گذشته روستای باصدی رامهرمز به عنوان روستای دوستدار کتاب در سطح ملی شناخته شد و قصد داریم تا برنامه های ترویجی اجرایی شده روستا را در ۳۹ کتابخانه روستایی پیاده سازی کنیم.

این مقام مسؤول ادامه داد: ۳۹ کتابخانه در روستاهای استان و با استفاده از نیروی همان روستا در حال فعالیت هستند که امیداوریم ۷۰ برنامه استخراجی که در کتابخانه روستای باصدی اجرایی شده است را در مابقی کتابخانه های روستایی پیاده سازی کنیم.

کوهی رستمی افزود: شهرستان اندیکا به عنوان شهرستان اولویت دار در امور اجتماعی در سطح ملی مورد توجه قرار گرفته است که در این باره باید زیرساخت های فرهنگی کتاب و کتابخوانی را نهادینه کنیم و برای این امر اعتبارات ملی و استانی در نظر گرفته شده است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه بحث کتابخانه سیار در اندیکا راه اندازی شود، بیان داشت: در حوزه کارهای ترویجی فرهنگ کتابخوانی در سطح استان، ۱۱ هزار برنامه اجرا شدند؛ ضمن اینکه در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی پیش بینی ما بر شرکت بیش از ۶۵ تا ۷۰ هزار خوزستانی است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *