مستند غوغای بی هیاهو

مستند غوغای بی هیاهوی معلم خوزستانی در روستای “کُتُک” شهرستان اندیکا امروز پخش می شود.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

سری مستند “غوغای بی هیاهو” در برنامه این هفته خود که پنجشنبه ۱۴ تیر، پخش می شود؛ سراغ بختیاری های استان خوزستان رفته است.

 

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز به نقل از  روابط عمومی رسانه ملی، داستان این قسمت از مستند، به معلمی فداکار و سخت کوش اختصاص دارد که هفده سال است میان کوه های سر به فلک کشیده منطقه «اندیکای» استان خوزستان درس می دهد.

«بابک طاهری»؛ هر بار بیش از چهار ساعت راه صعب العبور را می پیماید تا به دانش آموزانش برسد. مدرسه ای چادری در گوشه ای از ایل قهرمان بختیاری در روستای چال دیره، محل قرار هر روز معلم با دانش آموزان است. دانش آموزهای با استعداد و صبوری که در کنار زندگی طاقت فرسا در ایل، با تمام توان درس می خوانند.

روستای «چال دیره» یکی از روستاهای دهستان “کُتُک” است. این دهستان در صد و شصت کیلومتری شهر مسجد سلیمان قرار دارد. مسیر رسیدن تا این روستا بیش از سی کیلومتر راه صعب العبور است. این منطقه بختیاری نشین، همان حال و هوای چادرنشینی قدیمی را دارد. موسیقی اصیل بختیاری، شاهنامه خوانی بختیاری و پختن غذاهای محلی، رنگ متفاوتی به این قسمت از مستند داده است. سرسبزی این منطقه در کنار لباس های زیبای بختیاری ها تصاویر متفاوتی را به مخاطبان این مستند هدیه خواهد کرد.

مستند «غوغای بی هیاهو»، تمام مدارس کوچک ایران را به نمایش می گذارد.

این مستند کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی که با مشارکت وزارت آموزش و پرورش و تهیه کنندگی مهدی بابایی، پنجشنبه ها ساعت ۱۹:۳۰ در جدول پخش برنامه های شبکه دو سیما قرار دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *