جهرمی

وزیر ارتباطات: ۱۱۰ میلیارد ریال برای تقویت خطوط ارتباطی مناطق شمالی خوزستان ازجمله اندیکا و لالی اختصاص یافت

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
اندیکا – آستاره نیوز – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مردمخوزستان سال ها است که از ضعف خطوط ارتباطی رنج می برند و به همین جهت حدود ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای تقویت پوششتلفن های همراه و تلفن ثابت در شمال خوزستان پیش بینی شده است.

 

به گزارش آستاره نیوز محمد جواد آذری جهرمی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در آبادان اظهار کرد: این اعتبار برای برطرف کردن مشکلات ارتباطی مناطق شمالی خوزستان از جمله لالی و اندیکا که از لحاظ زیر ساخت های ارتباطی با مشکل روبه رو هستند هزینه خواهد شد.
وی در ادامه گفت: امکانات و زیر ساخت های ارتباطی در مرز شلمچه و چذابه که توسط ستاد اربعین انجام گرفته، امسال نسبت به اربعین پارسال از نظر شاخص های کیفی و ظرفیت ها سه برابر افزایش یافته است.
وی افزود: مناطق مرزی چذابه و شلمچه به خوبی زیرپوشش اینترنت وای فای قرار گرفته و ارتباط خطوط تلفن های همراه نیز تقویت شده است.
وزیر ارتباطات بیان کرد: اکنون در داخل کشور در این زمینه با مشکلی روبه رو نیستیم و با وجود تلاش صورت گرفته در زمینه تقویت خطوط تلفن همراه در نجف و کربلا اقدامی را از سوی کشور عراق شاهد نبودیم.
وی گفت: اگر در روزهای آتی مجوز لازم صادر شود شرکت های ایرانی و عراقی خدمات لازم را در اختیاز زائران اربعین قرار می دهند.
آذری جهرمی ادامه داد:از نظر تعرفه هنوز تغییر چندانی را نداشته ایم چرا که طرف عراقی اقدامات متقابل را انجام نداده است.
وی بیان کرد: تعرفه مکالمات در عراق وابسته به اپراتورهای عراقی است اما پیش از این ایام از کشور عراق درخواست کردیم که حاضریم نصف این تعرفه را پرداخت کنیم تا خدماتی را به زائران ارائه داده باشیم اما هنوز همکاری لازم را در این زمینه با ما نداشته اند.
وی بیان کرد: اکنون پیشرفت پروژه ها مطلوب نبوده چرا که در نقاطی که سایت های ما در حال نصب است زیرساخت های برق وجود ندارد و این امر روند کار ما را کند کرده است.
آذری جهرمی بیان کرد: همچنین در تامین اعتبارات تا اندازه ای با مشکل روبه رو بودیم و امید است به زودی این اعتبارات تامین شود.
‘محمد جواد آذری جهرمی’ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دوشنبه در سفر یک روزه خود به خوزستان از مرز شلمچه و چذابه و امکانات خدمات رسانی به زائران حسینی دیدن کرد.انعقاد تفاهم نامه تولید گوشی تلفن همراه و تبلت کودکان و نوجوانان و نیز بهره برداری از پروژه سیماک ‘ سیستم یکپارچه مدیریت املاک کشور’ از برنامه های سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به خوزستان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *