یادواره شهدا

یادواره شهدای حماسه ۲۱ دی لالی برگزار می‌شود

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

به منظور بزرگداشت شهیدان گلگون کفن، یادواره شهدای حماسه ۲۱ دی لالی برگزار می‌شود.

به گزارشپایگاه خبری آستاره نیوز، با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده‌های شهدا، ایثارگران، رزمندگان اسلام، مدافعان حرم، طلاب و روحانیون یادواره شهدای قیام ۲۱ دی لالی برگزار می‌شود.

این یادواره به منظور گرامیداشت شهدای قیام ۲۱ دی ماه سال ۱۳۵۷ شهرستان لالی برگزار می‌شود که مردم خوزستان از جمله از مسجدسلیمان، لالی، اندیکا، قلعه خواجه، حتی، آبژدان و اهواز یاد این شهیدان را گرامی می‌دارند.

یادواره شهدای لالی با حضور جوانان و نوجوانان استان خوزستان روز پنج‌شنبه ۲۱ دی ماه همزمان با برپایی نماز مغرب و عشا آغاز می‌شود.

مسجد النبی(ص) لالی میزبان میهمان شهیدان و محفل بزرگداشت شهدای قیام ۲۱ دی ماه سال ۱۳۵۷ است که با حضور علمای استان خوزستان برگزار می‌شود.

در یادواره شهدای قیام ۲۱ دی ماه مردم لالی آیت‌الله عبدالکریم فرحانی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری به سخنرانی می‌پردازد و مطالبی را در مقام و منزلت آنان بیان می‌کند.

همچنین در این یادواره مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مرثیه سرایی و نوحه خوانی می‌پردازند تا معنویت یادواره شهدای قیام ۲۱ دی ماه مردم لالی دو چندان شود.

به گزارش تسنیم جوانان بختیاری و دلیر شهرستان لالی در روز ۲۱ دی‌ ماه سال ۱۳۵۷ در اعتراض به دستگیری چند تن از جوانان انقلابی با اجتماع در کنار زمین فوتبال منطقه (مسجدالنبی فعلی) راهپیمایی خود را به سمت میدان بازار آغاز کردند.

پس از اجتماع در کنار میدان بازار (میدان شهدای ۲۱ دی)، ماموران رژیم با بی‌رحمی تمام به آنها حمله کرده و با اسلحه‌های خود به طور مستقیم جوانان برومند این دیار را مورد هدف قرار دادند.

در این حمله ددمنشانه سه تن از جوانان برومند لالی به نام‌های شهید اسکندر حاجی‌پور، شهید چنگیز حاجی‌پور و شهید خیبر حاجی‌پور به ضرب گلوله مستقیم ماموران شاه به شهادت رسیدند.

علاوه بر سه شهیدی که در این تظاهرات تقدیم انقلاب شده پنج نفر دیگر از جوانان و دانش آموزان شرکت کننده در تجمع از نواحی مختلف بدن مجروح ‌شدند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *