شرکت شهرک های صنعتی خوزستان معین مسجد سلیمان برای ایجاد اشتغال

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: شرکت شهرک های صنعتی خوزستان به تشخیص استاندار خوزستان به عنوان رییس شورای اشتغال استان، معین ایجاد اشتغال و کاهش میزان بیکاری در مسجدسلیمان شده است.

اخلاق محمدیان امروز یکشنبه گفت؛ صنایع خرد، کوچک و متوسط دارای ظرفیت فراوانی برای اشتغال در کوتاه مدت و میان مدت هستند که برای کاهش مشکل بیکاری در مسجدسلیمان از این ظرفیت ها استفاده می شود.
وی با بیان اینکه اشتغال را می توان در حوزه های صنعت، تولید، خدمات، کشاورزی، گردشگری و… تقسیم بندی کرد گفت: شهرستان مسجد سلیمان دارای ظرفیت های بالقوه ویژه ای است که به فعل در آوردن این ظرفیت ها مستلزم شناخت دقیق از داشته ها، محدودیت ها، اختیارات، ابزار و امکانات است و در این راستا تیمی از مشاوران کسب و کار و آموزش شرکت شهرک های صنعتی خوزستان در حال پایش و بررسی میدانی این ظرفیت و موقعیت اقتصادی مسجد سلیمان هستند.
محمدیان افزود: در مطالعات و بررسی اولیه به مواردی مانند ارایه آموزش عملی به دانش آموختگان دانشگاهی، ارایه آموزش فنی به نیروهای جویای کار، شناخت فرصت های ایجاد اشتغال در مسیر کوچ ایل ها، صنایع دستی، مشاغل خانگی و…به منظور ایجاد اشتغال دست پیدا شد.
وی گفت: برنامه راهبردی جامع اشتغال مسجدسلیمان نیز توسط این تیم تدوین شده که راهکارهای عملیاتی کردن این برنامه از طریق منابع و امکانات موجود در حال بررسی است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان با بیان اینکه مسجد سلیمان دارای ۱۰ هزار بیکار است افزود:۹۲ درصد از جمعیت مسجدسلیمان شهرنشین و هشت درصد روستانشین هستند.
محمدیان اظهارکرد: اشتغال تنها منحصر به صنعت نیست و دارای بخش های مختلف است و شرکت شهرک های صنعتی خوزستان یکی از دستگاه هایی است که بطور مستقیم با امر ایجاد اشتغال، جذب سرمایه گذار، تسهیل تولید، رفع موانع اشتغال و … در ارتباط است.
وی با اشاره به ظرفیت های مسجدسلیمان برای ایجاد اشتغال بیان کرد: راه اندازی فاز دوم کارخانه آلومینیوم مسجد سلیمان، کمک به راه اندازی پتروشیمی مسجد سلیمان و نیز احداث طرح پترو پالایش مسجدسلیمان، پیگیری برای تامین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل فرودگاه مسجد سلیمان توسط صنایع کلان در خوزستان از ظرفیت های جذب سرمایه گذاری است.
وی گفت: همچنین تسهیل روند راه اندازی مشاغل خانگی، توسعه دامپروری و توزیع دام بین متقاضیان و تحویل گرفتن دام در موعد مقرر، هم به اقتصاد خانوارها و هم به عرضه مستقیم محصولات لبنی، تخم مرغ، گوشت و .. از تولید به مصرف کمک می کند.
وی ادامه داد:همچنین رونق دادن به صنایع تبدیلی کشاورزی و صنعت گردشگری و توسعه باغات در دامنه شیبدار مناطق کوهستانی، توجه به گردشگری مسجدسلیمان به عنوان شهر اولین ها که دارای ۷۶ رتبه اولین در سطح کشور و خاورمیانه است، از دیگر ظرفیت های ایجاد اشتغال در این شهرستان است.
بر اساس آمار سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نرخ بیکاری در خوزستان ۱۴.۳ اعلام شده است.
طبق سرشماری نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۰آمار بیکاری در خوزستان ۲۵.۷ درصد، بالغ بر ۳۳۰ هزار نفر بیکار بود، و این تعداد در سال ۱۳۹۵، بیش از ۲۲۲ هزار نفر اعلام شد که تعداد افراد بیکار نسبت به سال ۱۳۹۰ بالغ بر ۱۰۸ هزار نفر کاهش یافته است.
در سال ۱۳۹۵ بالاترین نرخ بیکاری متعلق به شهرستان مسجد سلیمان با ۲۲.۷ درصد ، هفتکل با ۲۱.۵درصد و لالی با۲۱.۴ درصد است.

? آستاره نیوز/ آخرین خبر مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا?

https://t.me/joinchat/AAAAAD_pBNmUCeApIew1TA

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *