پایگاه خبری آستاره نیوز

اخبار شهرستان مسجدسلیمان، شوشتر، گتوند و اندیکا

اندیکا موبایل

برای اولین بار در مسجدسلیمان عمل موفقیت آمیز مهره های گردنی طی ۱۷ ساعت انجام شد.

  • ۵۰

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، دکتر یاسر جلیلی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان  با اعلام این خبر افزود : به دنبال تصادف و واژگونی خودرو سمند در جاده اندیکا مسجدسلیمان و مصدومیت  سرنشین  مرد ۲۹ ساله ای که دچار  دررفتگی و شکستگی مهره‌های ششم و‌هفتم‌ گردنی و  تحت فشار قرار گرفتن نخاع بیمار که احتمال خطر فلج شدن آن را بدنبال  داشت ، دکتر فرزاد زلقی متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات این بیمارستان به همراه تیم جراحی  مصدوم این حادثه را طی انجام عمل حساس و پیچیده ۱۷ ساعته  ، از فلج حتمی نجات دادند .

دکتر فرزاد زلقی متخصص جراحی مغز و اعصاب در این ارتباط گفت ؛  این عمل فوق العاده حساس و پیچیده که از ناحیه مهره های گردن به پایین بیمار را شامل می شد عمل جراحی بسیار پیچیده و در کنار کانال نخاعی بیمار بوده که در اصطلاح پزشکی بصورت ۵۴۰ درجه ای انجام شده است .

وی در خصوص توضیحات تکمیلی انجام این عمل بیان داشت : این عمل جراحی حساس و طولانی طی سه مرحله انجام گردید که در ابتدا  از پشت گردن مهره های در رفته آزاد و جااندازی شد  و در ادامه این عمل ۶ عدد از مهره های گردنی و پشتی طی فرآیندی چند ساعته توسط پلاتین های مخصوص پیچ و پلاک گذاشته و ثابت شده و در ادامه از  جلوی گردن بیمار انجام عمل مهره های ششم و هفتم آغاز و بافت دیسک های آسیب دیده خارج و دیسک مصنوعی جایگزین گردید و سپس پلاک گذاری انجام شد و در مرحله آخر مجددا از پشت گردن مهره های شکسته با پیچ های قبلی ثابت سازی شدند  .

این پزشک متخصص حاذق افزود : حساسیت این عمل از  آنجا حائز اهمیت است که کوچکترین ضربه مهره های در رفته  به نخاع میتوانست باعث قطع نخاع بیمار شده و در نهایت منجر  به فلج شدن گردن به پایین این بیمار تا آخر عمر میشد که به لطف پروردگار و تلاش پرسنل تلاشگر اتاق عمل بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان با اقدام به موقع از این اتفاق جلوگیری بعمل آمد و هم اکنون بیمار در سلامت کامل در حال طی نمودن دوران نقاهت پس از عمل می باشد .

دکتر زلقی در بخشی دیگر گفت : از مهم ترین اقدامات اورژانسی در هنگام مواجهه با این قبیل مصدومین که احتمال شکستگی و یا در رفتگی مهره های گردنی در آنان وجود دارد ابتدا بی حرکت ماندن و ثابت نگه داشتن گردن مصدوم بوده و از حرکت دادن و یا بلند کردن فرد خودداری کنید زیرا ممکن است به دیگر نواحی بدن و حتی نخاع و ستون فقرات کمر هم صدمه وارد شده سپس با فوریتهای پزشکی ۱۱۵  تماس گرفته و تا زمان رسیدن آمبولانس از بیمار مواظبت کنید  تا از جای خود تکان نخورد و با رعایت مراقبت های ویژه به بیمارستان منتقل شود .

سرپرست بیمارستان ۲۲بهمن در پایان با اشاره به اینکه مشابهه این عمل تاکنون تنها در مراکز بزرگ دانشگاهی  انجام‌ شده و در سایر مراکز به ندرت انجام میشود از متخصص بیهوشی دکتر مجید چاروسایی و تکنسین های اتاق عمل  مهدی بازیاری ، خانم فاضلی ،  خانم مرداسی ، خانم لعلی همچنین تکنسین های بیهوشی سعید احمدی ، شیرین علاسوند ، لیلی جابریان که در انجام این عمل سخت و حساس با وی همکاری نمودند تشکر و قدردانی نمود .

کسب 14 مدال طلا ورزشکاران اندیکایی در مسابقات کاراته قهرمانی استان خوزستان

  • ۴۳

 بانوان ورزشکار اندیکایی در مسابقات کاراته قهرمانی استان خوزستان خوش درخشیدند.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز ، مسابقات قهرمانی بانوان استان خوزستان با حضور ۱۳ تیم در شهرستان بندر امام برگزار گردید که تیم کاراته بانوان شهرستان اندیکا با کسب ۱۴ طلا ، ۱۲ نقره و ۱۳ برنز حائز مقام سوم تیمی شد.

لازم به ذکراست مربیگری این تیم را سرکار خانم شیهان سحر ناصری بر عهده داشت.

انتهای پیام

 

انار اندیکا در راه بازار

  • ۴۷

سرپرست جهادکشاورزی اندیکا ازآغاز برداشت انار از سطح ۲۲۰ هکتاراز باغات انار دراین شهرستان خبرداد.

سجادشافعی گفت: عمده انار‌های اندیکا درمناطق دوراب، للر، کتک، شلا، کمفه، سوسن و گاوخفت تولیدمی شود.

او ادامه داد: پیش بینی می شود، امسال از هرهکتار ۴ تا ۵ تن اناربرداشت شود.

سرپرست جهاد کشاورزی اندیکا گفت: عمده انارتولیده شده در اندیکا، از ارقام محلی، رباب و نیریزفارس بوده که بخشی از آن برای ترشی ناردان و رب انارمورد استفاده قرار می‌گیرد و بخشی نیر به شهرستان‌های همجوار جهت فروش ارسال می‌شود.

 

جلسه تودیع و معارفه بخشدار عنبر برگزار شد.

  • ۵۳

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، جلسه تودیع و معارفه بخشدار بخش عنبر شهرستان مسجد سلیمان با حضور رضا رضایی فاضل سرپرست فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه از زحمات یوسف بهمنی بخشدار بخش عنبر شهرستان تقدیر و عبدالرضا شهوازی بعنوان سرپرست بخشداری بخش عنبر شهرستان مسجد سلیمان منصوب شد.

رضایی فاضل در این جلسه از زحمات بهمنی بخشدار سابق عنبر تقدیر کرد و گفت: تغییر مدیران پس از روی کار آمدن دولت ها امری مرسوم است و من تشکر میکنم از زحماتی که بخشدار سابق عنبر در طول دوران خدمت انجام دادند.

وی افزود: دولت مردمی آقای رییسی هدف خود را مبارزه با فساد و ناکارآمدی گذاشته است و ما بعنوان نماینده دولت در شهرستان وظیفه داریم با تمام توان با فساد و ناکارآمدی مقابله کنیم.

رضایی فاضل تاکید کرد: مسأله مسکن و اشتغال دو اولویت مهم در دولت جدید است و ما با جدیت این امر را دنبال خواهیم کرد.

گفتنی است مسئول بازرسی فرمانداری شهرستان شوشتر

کارشناس مالی استانداری خوزستان

مسئول پدافند غیرعامل فرمانداری شوشتر

مسئول برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان شوشتر

مسئول ستاد سیل زدگان فرمانداری شوشتر

مشاور چندین شهردار

از سوابق عبدالرضا شهوازی بخشدار جدید بخش عنبر شهرستان مسجد سلیمان است.

وی دارای تحصیلات ارشد برنامه ریزی شهری  و کارمند رسمی وزارت کشور است.

 

تجلیل از خبرنگاران شهرستان اندیکا به مناسبت روز خبرنگار

  • ۴۰

آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان امروز سه شنبه ۲۵ مردادماه ۱۴۰۱ با حضور فرماندار شهرستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، صبح  امروز سه‌شنبه به مناسبت روز خبرنگار،  تعدادی از خبرنگاران شهرستان با فرماندار شهرستان و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان  دیدار کردند.
در این دیدار مهندس نوذری فرماندار شهرستان اندیکا، ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت شهید محمود صارمی و تبریک روز خبرنگار از تلاشها و زحمات اصحاب رسانه و قلم جهت انتشار و پوشش دادن خبرهای شهرستان تشکر و قدردانی نمودند.

همچنین در پایان از فعالین عرصه خبر و رسانه با اهدا لوح سپاس و هدیه تجلیل به عمل آمد.

سرپرست جدید بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان منصوب شد

  • ۱۰۱

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز؛ طی حکمی از سوی دکتر یاسر جلیلی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان دکتر فرزاد زلقی متخصص و جراح مغز اعصاب و ستون فقرات بعنوان رئیس جدید بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان منصوب شد.   در بخشی از این حکم آمده است :

نظر به سوابق و مسئولیت پذیری جنابعالی به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست بیمارستان ۲۲ بهمن منصوب می‌شوید تا زیر نظر اینجانب و بر اساس سیاست های ابلاغی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و ریاست محترم دانشگاه انجام وظیفه نماید.

گفتنی است پیش از این دکتر مریم شیرمردی به عنوان سرپرست بیمارستان ۲۲ بهمن در این جایگاه مشغول به خدمت بوده است. امید است با مدیریت جدید این مجموعه مشکلات متعدد گذشته از جمله نبود سیستم سرمایشی مناسب برطرف شوند و با جذب و بکارگیری پزشکان متخصص رضایتمندی مردم حاصل شود.

انتهای پیام

میراث فرهنگی شهرستان اندیکا از متقاضیان احداث مجتمع‌های بین‌راهی حمایت می‌کند

  • ۶۶

سید علی موسوی گفت: اداره‌ میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی اندیکا از متقاضیان احداث مجتمع های بین راهی سرمایه گذار بخش خصوصی با تسهیلات کم بهره حمایت می کند.

رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع اندیکا اظهار داشت: در شهرستان اندیکا با توجه پتانسیل های خدادادی و همچنین قرارگرفتن در شمال خوزستان و ارتباط با شهرها و استان‌های دیگر و حضورگردشگران در این شهرستان مکان‌های مناسبی جهت احداث مجتمع‌های بین راهی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مجتمع ها، در مسیرهای پرتردد و مسیرهای اصلی احداث خواهند شد افزود: از متقاضیان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی دعوت به عمل می‌آید جهت احداث مجتمع های بین راهی رستوران های سنتی و دریافت تسهیلات کم بهره به اداره میراث فرهنگی اندیکا مراجعه نمایند.

 موسوی در پایان اذعان داشت: جهت اطلاعات بیشتر ومشاوره برای احداث این مکان‌ها به اداره میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی واقع شهرستان اندیکا شهر قلعه خواجه میدان اصلی شهر جنب حوزه بسیج مراجع نمایید.

انتهای پیام/

 

مدیران نوسازی وآموزش پرورش استان به داد مردم ودانش آموزان برسید؛ روستایی با ۲۵ دانش آموز بدون مدرسه دراندیکا

  • ۶۴

رئیس شورای روستای چال انجیر بخش چلو شهرستان اندیکا از مشکلات راه‌های ارتباطی، نبود مدرسه و امکانات اولیه خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز به نقل از دیدارنیوز،  روستای چال انجیر از توابع شهرستان اندیکا واقع در بخش چلو و درمناطق کوهستانی است، محیطی که به جرات می‌توان گفت به حال خود رها شده تا جایی که نه جاده‌ای دارد وچادری هم که آموزش پرورش عشایر برای مدرسه به آن روستا داده بود در باران‌های چند روز پیش ازبین رفت.

 ساکنین روستای چال انجیر درمنطقه کوهستانی وبا فاصله یک ساعت از منطقه شیرین بهار ،زندگی می‌کنند. روستای که فاقد امکانات اولیه زندگی برای اهالی است.

مدرسه چال انجیر با ۲۵ دانش آموزان  بصورت لیر سنگ چین بدون ملات که در واقع بصورت عملی هیچ کاربرد آموزشی ندارد و دانش‌آموزان در سرما و گرما در فضای باز و روی زمین سرد درس می خوانند.

امید است اداره کل نوسازی وآموزش پرورش درتوزیع عادلانه ساخت وساز مدارس درمناطق محروم قدم بردارند تا شاهد چنین صحنه‌هایی برای مردم ودانش آموزانی که علاقه مند به کسب علم هستند نباشیم .

 

میز خدمت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در شهرستان اندیکا برگزار گردید

  • ۵۵

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، مهندس سید محمدتقی سجادی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به همراه سرهنگ عزیز قلاوند فرمانده یگان حفاظت، مهندس امین وثوقیان رییس اداره جنگلداری و جنگلکاری و مهندس محسن نوذری مسئول امور شهرستانهای اداره کل منابع طبیعی استان جهت پاسخگویی به درخواستها و مطالبات مردم شریف شهرستان اندیکا در این شهرستان حضور پیدا کرده و با هدف تکریم ارباب رجوع میز خدمت برگزار نمودند.
این نشست صمیمی با مردم شریف شهرستان اندیکا در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان در روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۵/۱۹ برگزار و مراجعه کنندگان درخواستها و مشکلات خود را در حوزه منابع طبیعی شهرستان مطرح نمودند.
قبل از برگزاری میز خدمت، جلسه ای با حضور فرماندار شهرستان، بخشداران و تعدادی از مسئولین شهرستان به منظور بررسی و حل مشکلات حوزه منابع طبیعی شهرستان و مسائل مشترک با سایر ادارات برگزار گردید.
همچنین مدیر کل منابع طبیعی استان جلسه ای هم با حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان داشته است که در این جلسه نیز مسائلی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مطرح گردید.
گفتنی است شهرستان اندیکا یکی از شهرستانهای جنگلی با بیش از ۱۷۰ هزار هکتار جنگل در حوزه زاگرس می باشد.
انتهای پیام/

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان: قطع آب روستاهای اندیکا به علت نوسانات برق بوده است

  • ۳۵

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه قطعی آب در مناطق شهری و روستایی اندیکا به دلیل تعمیرات و نوسانات شبکه برق شهر بوده است، گفت: تاکنون آب ۲۹ روستا به طور کامل وصل شده است و آب ۱۲۷روستای دیگر نیز به صورت دوره ای وصل شده و تا امروز پمپاژ در شبکه توزیع این روستاها نیز به حالت عادی بر می گردد.

محمدرضا کرمی نژاد با اعلام این خبر افزود: بعد از ورود و آغاز فعالیت سامانه بارشی مونسون در یک هفته گذشته به علت خاموشی های اداره برق، برق تاسیسات آبرسانی در اندیکا نیز قطع شد که در حال حاضر با رفع مشکلات برق توسط اداره برق شهرستان، پمپاژ آب در شبکه توزیع به حالت عادی بازگشته است.

وی با اشاره به اینکه تمام تاسیسات آبرسانی مجهز به دیزل ژنراتور هستند، افزود: دیزل ژنراتورها در قطعی های برق طولانی مدت جوابگو نیستند و برای زمان های اضطراری طراحی شده اند.

کرمی نژاد عنوان کرد: قطعی برق باعث شد تا قطع آب تولیدی از تاسیسات برای ۱۵۶ روستا در سطح شهرستان مشکلاتی ایجاد کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان تصریح کرد: تاکنون آب ۲۹ روستا به طور کامل وصل و آب ۱۲۷روستای دیگر نیز به صورت دوره ای وصل شده و تا امروز پمپاژ در شبکه توزیع این روستاها نیز به حالت عادی بر می گردد.

وی افزود: کل تاسیسات آبرسانی شهر اندیکا در مدار بهره برداری قرار دارد و هیچ مشکلی از نظر انتقال و تامین وجود ندارد و پیشی بینی می‌شود تا امروز تامین آب در روستاهای این شهرستان به حالت عادی برگردد.

انتهای پیام