پایگاه خبری آستاره نیوز

اخبار شهرستان مسجدسلیمان، شوشتر، گتوند و اندیکا

اندیکا موبایل

توقیف یک دستگاه فلزیاب در اندیکا

  • ۶۵

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، فرمانده انتظامی شهرستان اندیکا گفت: ماموران انتظامی پاسگاه چلو حین گشت زنی هدفمند و هوشمندانه به یک دستگاه خودرو سواری دنا با ۲ نفر سرنشین مشکوک و جهت بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

سرهنگ فریسات افزود: ماموران در بازرسی از خودروی مذکور یک دستگاه فلزیاب و متعلقات مربوطه کشف کردند.

وی با بیان اینکه متهمان ضمن تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی داده شدند، بیان کرد:  شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را سریعا با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

تجهیز اراضی دیم اندیکا به سامانه آبیاری نوین

  • ۳۹

با حمایت بنیاد برکت ، اراضی دیم شهرستان اندیکا زیر پوشش طرح های آبیاری نوین قرار می گیرند .

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز،  فرماندار اندیکا گفت: با هدف تامین علوفه دامی، با حمایت بنیاد برکت، زمین‌های دیم این شهرستان به سامانه آبیاری تحت فشار تجهیز می‌شوند.

امرالله نوذری افزود: تاکنون با حمایت بنیاد برکت بیش از ۱۰۰ هکتاراز اراضی دیم شهرستان اندیکا به سامانه آبیاری نوین مجهز گردیده اند.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح بیش از هفت میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان از سوی بنیاد برکت پرداخت شده است.

فرماندار اندیکا با اشاره به اینکه با اجرای این طرح زمینه اشتغال برای افراد جویای کار فراهم می‌شود، بیان کرد: در مراحل بعدی،    ۲۰۰ هکتار از اراضی دیم به سامانه آبیاری نوین مجهز خواهند شد.

 

آغاز مرمت زادگاه اصلی کوروش هخامنشی در اندیکا

  • ۷۵

آستاره نیوز/اندیکا:  به گفته رئیس میراث فرهنگی اندیکا پروژه مرمت «قلعه بردی» که زادگاه اصلی کوروش هخامنشی به شمار می‌آید با هدف ساماندهی، استحکام‌بخشی و حفاظت مستمر از این اثر تاریخی دوباره آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز به نقل ایسنا، «قلعه بردی» ساختمان بزرگی است که در زمان هخامنشی احداث شد و قدمت آن حدود ۲ هزار و ۷۰۰ سال تخمین زده شده است.

این قلعه تاریخی که در شهرستان اندیکا قرار دارد اولین اقامتگاه دایمی قوم پارس و زادگاه اصلی کوروش هخامنشی در ایران بوده است.

پیشینه مطالعاتی مجموعه «قلعه لیت» و «قلعه بردی» به زمان رومن گیرشمن، باستان‌شناس فرانسوی، می‌رسد. وی در زمان فعالیت‌اش در ایران بازدیدی از قلعه‌های «لیت» و «بردی» داشت و از این قلعه‌ها به عنوان آثار شاخص و منحصربفرد منطقه یاد می‌کند و از «قلعه بردی» به ‌عنوان زادگاه کوروش نام می‌برد.

«قلعه بردی» با وجود بناهای دیگری چون «بردنشانده» و «سرمسجد» در حوزه مسجدسلیمان ـ اندیکا که دارای الگوی تقریبا مشابهی از نظر ساختار کلی هستند به عنوان سازه‌ای منحصربفرد محسوب می‌شود که تاکنون حتی عرصه و حریم آن به ‌طور قانونی و براساس ضوابط سازمان میراث فرهنگی کشور مشخص نشده ‌است. این امر موجب شده ساکنان منطقه از سطح اثر به عنوان زمین کشاورزی استفاده و در نتیجه تخریب‌های قابل توجهی بر پیکره آن وارد کنند.

«قلعه بردی» از سنگ‌های بزرگ بدون ملاط ساخته شده و در لب دره قرار دارد و حتی دیوارهای آن سالم مانده‌اند و با اندکی تعمیر استحکام گذشته خود را باز خواهند یافت.

انتهای پیام

اختصاص ۲ و نیم میلیارد تومان برای ساخت پل «دره شیرون» اندیکا

  • ۴۰

فرماندار اندیکا از اختصاص ۲ و نیم میلیارد تومان از محل عوارض آلایندگی برای ساخت پل «دره شیرون» اندیکا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، مدت هاست که قرار است پلی در «دره شیرون» اندیکا ساخته شود، اما پس از گذشت یک دهه پیشرفتی حاصل نشده است.

اهالی می‌گویند که پیمانکاران انتخاب می‌شوند، اما پس از مدتی کار را نیمه رها کرده و می‌روند.

این دره محل گذر ۱۰ روستای عشایری منطقه اندیکا است که همواره مجبورند برای تهیه وسایل مورد نیاز زندگی با تراکتور از آن عبور کنند که تاکنون چندین نیز در این مسیر جانباختند.

امراله نوذری می‌گوید: در کمیته برنامه ریزی فرمانداری اندیکا نزدیک به ۴ و نیم میلیارد تومان برای ساخت این پل در نظر گرفته شد و از محل عوارض آلایندگی نیز ۲ و نیم میلیارد تومان اختصاص یافت.

فرماندار اندیکا افزود که انتظار می‌رود اداره کل امور عشایر بدون مشکل در این زمینه ورود کند، زیرا ۲ و نیم میلیارد تومان از این اعتبار نقدینگی است.

عوارض آلایندگی اعتباری بیش از ۵ هزار میلیارد تومانی است که شرکت‌های نفتی و صنایع مستقر در خوزستان به دلیل آلودگی هوا آن را پرداخت می‌کنند.

دره شیرون اندیکا در بخش چلو طی زمستان نیز به دلیل طغیان رودخانه مسدود می‌شود و عبور و مرور اهالی را دچار مشکل می‌کند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان از ثبت ۸۳ میلیمتر بارندگی در ایستگاه هواشناسی لالی خبر داد.

  • ۳۸

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، محمد سبزه‌زاری با اشاره به میزان بارندگی ثبت شده در شهرهای خوزستان، اظهار کرد: بیشترین میزان بارندگی خوزستان در پی فعالیت سامانه بارشی اخیر در ایستگاه‌های هواشناسی استان تا صبح شنبه (۳ دی‌ماه) در لالی ۸۳.۲ میلیمتر، شوشتر ۶۷.۴ میلیمتر، مسجدسلیمان ۵۵ میلیمتر، حسینیه اندیمشک ۵۴.۵ میلیمتر، دزفول ۵۰.۲ میلیمتر، فرودگاه اهواز ۴۹.۲ میلیمتر، شوش ۴۸.۱ میلیمتر، ایذه ۴۳.۳ میلیمتر، شادگان ۴۰.۸ میلیمتر، ایستگاه کشاورزی اهواز ۴۰.۶ میلیمتر، دزپارت ۳۸.۷ میلیمتر، امیدیه ۲۹.۶ میلیمتر، بستان ۲۹.۵ میلیمتر، ماهشهر ۲۴.۵ میلیمتر، بهبهان ۲۳.۹ میلیمتر، آغاجاری ۲۲.۹ میلیمتر، هندیجان ۲۱.۲ میلیمتر و در آبادان ۱۱.۷ میلیمتر ثبت شده است.

وی افزود: مجموع بارش ایستگاه‌های باران‌سنجی استان خوزستان تا صبح امروز، در سوسن ۶۹ میلیمتر، شیوند ۶۷ میلیمتر، سالند دزفول ۶۵.۵ میلیمتر، دانشکده نفت کارون ۶۵.۲ میلیمتر، استانداری ۶۱.۶ میلیمتر، مال آقا ۶۱ میلیمتر، بیدروبه ۶۰.۵ میلیمتر، سرخه ۵۸ میلیمتر، سراک ۵۲  میلیمتر، منیوحی ۵۲ میلیمتر و شهرداری منطقه ۶ اهواز  ۵۱.۹ میلیمتر باندگی ثبت شده است.

سبزه‌زاری بیان کرد: در این مدت میزیان بارندگی در ایستگاه‌های باران‌سنجی فرمانداری اندیمشک ۵۰.۴ میلیمتر، شهرک بهرام شوش ۵۰ میلیمتر، صیدون ۴۷ میلیمتر، فرمانداری باغملک ۴۴.۹ میلیمتر، قلعه تل ۴۳ میلیمتر، فرهنگ شهر اهواز ۴۱.۶ میلیمتر، شهید بهشتی دزفول ۴۰ میلیمتر، کرخه ۳۷ میلیمتر، هفت تپه ۳۶ میلیمتر، پیرموسی ۳۲ میلیمتر، چوئبده ۳۲ میلیمتر، باغملک ۳۱ میلیمتر، چم خلف هندیجان ۳۰ میلیمتر، امام زاده عبدالله ۲۸ میلیمتر، اروندکنار ۲۰.۵ میلیمتر، سوسنگرد ۱۹.۳ میلیمتر و در سردشت زیدون ۱۷.۷ میلیمتر بوده است.

انتهای پیام

کلنگ طرح گازرسانی به 43 روستای اندیکا به زمین زده شد

  • ۴۵

طی مراسمی با حضور نماینده مردم شهرهای اندیکا، لالی و مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین و اهالی روستاهای شهرستان اندیکا مراسم کلنگ زنی پروژه گازرسانی به 43 روستای دوراب و قلعه زراس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، نادرقلی زری میدانی مدیر عامل شرکت گاز استان خوزستان اظهار کرد: با حضور نماینده مردم شهرهای اندیکا، لالی و مسجدسلیمان طرح اجرایی 34 کیلومتر شبکه گازرسانی به 419 خانوار روستای دوراب اندیکا برگزار شد.

مدیر عامل شرکت گاز استان خوزستان افزود: طرح اجرایی گازرسانی به روستاهای دوراب شامل گازرسانی به 22 روستا از توابع شهرستان اندیکا بوده که با اعتباری بالغ بر 337 میلیارد ریال آغاز بکار و مدت اجرای این طرح یکسال پیش بینی شده است.

زری میدانی در خصوص پروژه گازرسانی به روستای قلعه زراس از توابع اندیکا اظهار کرد: طرح اجرایی گازرسانی به روستاهای قلعه زراس شامل 21 روستا است که بعد از اجرای این پروژه 620 خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.

وی با اشاره به اینکه اعتبار طرح اجرایی پروژه گازرسانی به روستاهای قلعه زراس 483 میلیارد ریال اسیت، تصریح کرد: این طرح دارای 61 کیلومتر شبکه گازرسانی است و ان‌شاءالله در مدت یکسال به بهره بردای می رسد.

 

 

 

استاندار خوزستان: ۳۰ درصد از مبلغ عوارض آلایندگی به روستاهای دارای دهیار و فاقد دهیاری پرداخت شد. + جدول اعتبارات شهرستان ها

  • ۷۷

به گزارش پایگاه خبری استاره نیوز، به گفته صادق خلیلیان، استاندار خوزستان ۳۰ درصد  از مبلغ عوارض آلایندگی دریافت شده در استان به روستاهای “دارای دهیاری و فاقد دهیاری‌” پرداخت شده است. به این ترتیب سهم برخی از روستاهای دارای دهیاری و فاقد دهیاری استان در شهرستان‌هایی مانند امیدیه ۶۵۷ میلیارد ریال ، اندیکا ۴۳۵ میلیارد ریال، اهواز ۱ هزار و ۳۸ میلیارد ریال، آبادان ۲۳۹ میلیارد ریال، بهبهان ۲۹۸ میلیارد ریال، خرمشهر ۲۱۹ میلیارد ریال، دشت آزادگان ۴۴۵ میلیارد ریال تعیین شده است که این میزان اعتبار می‌تواند دگرگونی ویژ‌ه‌ای را در وضعیت ۴ هزار و ۴۳ روستای استان ایجاد کند.

استاندار خوزستان همچنین در هفته‌های اخیر از اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان از محل عوارض آلایندگی به امور مرتبط با عشایر خبرداده است و بنا شد تا در سال جاری افزون بر بودجه سالانه این مبلغ برای مسائل مختلف از جمله آب آشامیدنی، راه عشایری (ایل راه‌ها)، امور جانبی و ضروری عشایر اختصاص یابد تا سرعت پروژه‌های مرتبط با عشایر افزایش یابد؛ لذا می‌توان گفت که با دریافت حق آلایندگی در استان ریل‌گذاری توسعه شهری و روستایی خوزستان صورت گرفته است.

تشکیل کارگروه و تعیین طرح‌های اولویت‌دار روستاها(دارای دهیاری و فاقد دهیاری) 

از جمله پروژه‌های تعیین شده در کارگروه تخصصی ارزیابی و اولویت‌بندی طرح‌های اولویت‌دار روستایی می‌توان به بهسازی معابر، آسفالت، احداث زمین چمن، بوستان روستایی، اجرای طرح بهسازی و هادی روستاها، احداث و نوسازی جوی و جدول، جمع آوری و دفع پسماند روستایی، خرید ماشین آلات، احداث برج‌های نوری و احداث پایگاه آتش نشانی و … اشاره داشت.

توسعه و توجه به روستاها امری لازم و انکارناپذیر است چرا که توسعه پایدار ملی هر کشوری در گرو پیشرفت روستایی آن است؛ بنابراین با مشاهده فعالیت‌های صورت گرفته و پروژه‌های در دست اقدام دولت سیزدهم می‌توان دریافت که مسیر رسیدن به این توسعه دور از دسترس نخواهد بود.

شهرستان

مجموع اعتبارات آلایندگی روستاهای دارای

دهیاری و فاقد دهیاری (مبالغ به هزار ریال)

امیدیه ۶۵۷,۱۰۴,۹۴۹,۵۱۶
اندیکا ۴۳۵,۷۸۸,۷۲۷,۳۴۵
اهواز ۱,۰۳۸,۵۸۵,۷۷۰,۵۲۰
آبادان ۲۳۹,۷۶۵,۰۶۶,۴۳۶
بهبهان ۲۸۹,۳۵۱,۰۸۶,۹۵۴
خرمشهر ۲۱۹,۷۰۱,۴۰۸,۶۳۲
دشت آزادگان ۴۴۵,۹۰۹,۶۸۲,۰۱۱
اندیمشک ۱۴۷,۲۹۵,۷۵۲,۹۱۱
آغاجاری ۴۵۳,۳۵۵,۵۹۲,۸۸۸
باغملک ۶۳۷,۵۰۹,۲۷۱,۴۰۶
باوی ۲۹۲,۷۷۴,۹۱۸,۶۵۰
بندر ماهشهر ۱۰۹,۷۲۰,۳۴۸,۴۷۲
حمیدیه ۶۰۶,۷۹۲,۲۱۰,۳۱۹
خرمشهر ۲۱۹,۷۰۱,۴۰۸,۶۳۹
دزفول ۳۵۰,۸۲۲,۰۴۰,۶۶۳
رامشیر ۱,۳۴۰,۴۱۳,۱۴۶,۱۴۶
رامهرمز ۵۶۵,۵۸۹,۴۷۵,۱۶۲
شادگان ۷۹۷,۲۵۳,۷۴۲,۰۶۲
شوش ۴۳۵,۹۴۸,۳۳۸,۲۱۱
شوشتر ۴۴۵,۱۳۵,۵۸۲,۵۶۱
کارون ۳۹۰,۶۱۴,۰۲۸,۸۳۶
کرخه ۷۹۵,۳۶۸,۳۳۰,۰۴۴
گتوند ۳۲۴,۳۶۹,۷۹۴,۸۷۹
لالی ۲۴۹,۰۷۵,۵۱۴,۵۶۶
مسجدسلیمان ۲۷۵,۵۸۹,۲۱۸,۵۴۰
هفتکل ۳۷۳,۸۸۷,۰۹۵,۷۶۷
هندیجان ۱۷۴,۷۱۰,۵۹۵,۳۸۹
هویزه ۳۱۷,۷۳۰,۸۵۵,۱۴۹
ایذه ۴۸۵,۷۷۰,۹۴۴,۶۲۱
دزپارت                                                        ۶۸۲,۳۵۹,۱۱۰,۴۳۵

 

مسجد سلیمان 19 ماه بدون شهردار/بی سرو سامانیِ بی انتها!

  • ۵۴

مسجدسلیمان در حالی سونامی بی‌شهرداری را سپری می‌کند که هفت عضو شورای شهر در این شهرستان از انجام اصلی‌ترین وظیفه‌ی خود ناتوان هستند.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز به نقل از فارس، شهرستان مسجدسلیمان در حالی سونامی بی‌شهرداری را سپری می‌کند که هفت عضو شورای شهر در این شهرستان از عمل به اصلی‌ترین وظیفه‌ی خود که انتخاب شهردار است، ناتوان هستند.

در حالی که مدت زیادی از انتخاب عزیزقلی زمانپور، شهباز حیدری، علی زمانپور، محمود جعفری‌شهنی، غضبان حکمت‌نژاد، مهرداد حاجتی‌بیرگانی و محسن پیرعباسی به عنوان اعضای ششمین دوره‌ی شورای اسلامی شهر و روستا در شهرستان مسجدسلیمان می‌گذرد اما هنوز جایگاه شهردار به عنوان حاکمِ شهر در این شهرستان بلا‌تصدی مانده است.

ظاهرا  افرادی که با رای مردم به عنوان نماینده‌ی آنها 7 صندلی را به شورای شهر راه یافتند از توانایی و قدرت لازم برای انتخابی که سرنوشت ساختارِ شهری در مسجدسلیمان به آن وابسته است، برخوردار نیستند و یا عامدانه و از روی ناآگاهی این شهر را رها کرده‌اند و در این خصوص نیز پاسخ روشنی برای افکار عمومی ندارند.

پس از پایان کار شورای پنجم و در آئین تحلیف اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان که با حضور فرماندار مسجدسلیمان و اصحاب رسانه در ساختمان جلسات مهمانسرای نفت برگزار شد، محمد پاکدل فرماندار وقت مسجدسلیمان موضوع انتخاب شهردار آینده شهر را مهم و مورد تاکید دانست و گفت: نخستین کاری که باید سریع‌تر توسط شورای این دوره انجام شود، تعیین تکلیف شهردار است.

وی در سخنانش اظهار کرد: ما در موضوع انتخاب اشخاص برای به دست آوردن این سمت ورود نمی‌کنیم ولی هر چه به موضوع انتخاب شهردار به درازا بکشد، فشار کار و وقت اعضای شورا بیشتر تلف می‌شود و امکان اینکه شورای ششم مسجدسلیمان وارد حاشیه‌های بیشتری شود، زیاد است.

5 گزینه‌ی ناکام...

یکی از مشکلاتی که ششمین دوره شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان در این خصوص با آن مواجه است عدم تائید صلاحیت گزینه‌های انتخاب شده برای سمت شهرداری است به صورتی که تا به امروز تمامی 5 گزینه‌ی منتخب شورای شهر نتوانستند، از فیلتر استانداری خوزستان عبور کنند و بر مسند شهرداری تکیه بزنند.

طی یکسال و نیم گذشته ابراهیم جعفری‌شهنی، امیر عارف کیانی، ابراهیم بهرامی، روح‌الله جلیلی، عزیز قنبری و سید عبدالحسین حسینی گزینه‌هایی بودند که با رای اعضای شورا برای تصدی‌گری شهرداری انتخاب شدند اما هر کدام به دلایلی نتوانستند بر صندلی بنشینند چرا که صلاحیت هیچ‌کدام از آنها مورد تایید قرار نگرفت.

رد صلاحیت تمامی گزینه‌های شهرداری مسجدسلیمان

روح‌الله جلیلی یکی از همین افراد تایید نشده است. وی در دوم اسفندماه سال 1400 با رای موافق تمامی اعضا به عنوان شهردار مسجدسلیمان برگزیده شد، اما پس از گذشت 54 روز از سوی استانداری خوزستان رد صلاحیت شد تا بلاتکیلفی مسندِ شهرداری در شهر اولین‌ها ادامه داشته باشد.

پس از عدم احراز صلاحیت روح‌الله جلیلی از سوی استانداری خوزستان، جلسه فوق‌العاده‌ای از سوی شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان به منظور رسیدگی به وضعیت شهردار با حضور اعضا برگزار شد.

در این جلسه اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان بر رای خود مبنی بر انتخاب روح‌الله جلیلی به عنوان شهردار اصرار کردند و نتیجه این شد تا گزینه جدیدی برای این پست مهم و حیاتی انتخاب نشود.

بر اساس تبصره 3 ماده 80 قانون شوراها، اصرار شورای شهر مسجدسلیمان بر نظر قبلی خود خلاف قانون نبود، از این رو موضوع به هیئت حل اختلاف ذی‌ربط ارجاع داده شد.

انتخاب سرپرست شهرداری در مسجدسلیمان غیرقانونی است

شهباز حیدری رئیس شورای شهر مسجدسلیمان در خصوص موضوع انتخاب شهردار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: بر اساس بند ۲ ماده ۶ آئین نامه اجرایی تشکیلات انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی مصوب سال ۱۳۷۸ تعیین دستور جلسات شورا و مسئولیت امور اداری و مالی شورا از وظایف رئیس شورای شهر است.

وی با اشاره به انتخاب آرش قنبری به عنوان آخرین گزینه‌ی شهرداری مسجدسلیمان، فرآیند انتخاب سرپرست را در شرایط کنونی غیرقانونی دانست و گفت: کار شورا بر اساس آئین‌نامه است و نمی‌توان هر موضوعی را بدون برنامه و بررسی قبلی مورد رای گیری قرار داد.

رئیس شورای شهر مسجدسلیمان ادامه داد: طبق ماده ۶ آئین نامه داخلی شورا مصوب سال ۱۳۸۴ هر تصمیمی که قرار است در شورا اتخاذ شود باید قبلا در دستور جلسه رسمی شورا قرار داشته باشد.

حیدری گفت: مصوبه تعیین سرپرست جدید شهرداری بدون حضور رئیس شورای شهر بوده است که قطعا این مسئله ایراد قانونی دارد.

وی ادامه داد: شورای شهر مسجدسلیمان تاکنون به دلایل مختلف موفق به انتخاب شهردار نشده است. اولویت ما انتخاب شهردار است و طبق قانون این شورا مجوزی برای انتخاب سرپرست جدید ندارد و بر اساس عدم منع قانونی سرپرست فعلی تا صدور حکم شهردار منتخب باید به کار خود ادامه دهد.

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان اندیکا منصوب شد

  • ۹۴

علیرضا ورناصری به عنوان سرپرست اداره بهزیستی شهرستان اندیکا منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز به نقل ازروابط عمومی اداره کل بهزیستی خوزستان ؛صبح امروز  مهران کریمیان ،مدیرکل بهزیستی خوزستان، طی حکمی علیرضا ورناصری   را به عنوان سرپرست اداره بهزیستی شهرستان اندیکا  منصوب و از خدمات هیبت اله ناصریان در دوران تصدی مسئولیت قدردانی کرد.

 این حکم از جانب مدیرکل بهزیستی خوزستان توسط رستم کرد زنگنه ،سرپرست معاونت مشارکتهای مردمی  و یونس احمدی رئیس دفتر مدیرکل بهزیستی استان و با حضور معاون فرماندار شهرستان  به ورناصری  ابلاغ شد.

فرمانده انتظامی اندیکا: سارق اماکن دولتی در شهرستان اندیکا دستگیر شد.

  • ۵۱

اندیکا- فرمانده انتظامی اندیکا از دستگیری سارق اماکن دولتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز،  سرهنگ جواد فریسات با بیان این خبر گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت از اماکن دولتی (کابل برق شبکه بهداشت سد شهید عباسپور) در منطقه کوشک از توابع شهرستان اندیکا، بررسی موضوع در دستور کار مأموران انتظامی این فرماندهی قرار گفت.

وی افزود: مأموران با کار اطلاعاتی یک متهم را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در مخفیگاهش دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی اندیکا با بیان اینکه متهم در تحقیقات پلیس به بزه ارتکابی معترف شد، تصریح کرد: متهم پس از تشکیل پرونده و با دستور مقام قضائی روانه زندان شد.