پایگاه خبری آستاره نیوز

اخبار شهرستان مسجدسلیمان، شوشتر، گتوند و اندیکا

اندیکا موبایل

افتتاح باشگاه سوارکاری و پیست اسبدوانی در مسجدسلیمان

  • ۱۱۴

یک باشگاه سوارکاری و پیست اسبدوانی در مسجدسلیمان به افتتاح رسید.

باشگاه سوارکاری و پیست مسابقات اسبدوانی ولایت نیروی زمینی ارتش همزمان با دهه مبارک فجر در شهرستان مسجد سلیمان در قالب آموزش، پرورش و محل برگزاری مسابقات اسبدوانی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، سرهنگ حسن احسان نژاد فرمانده کارخانجات تانکسازی شهید فرخ نیا مسجد سلیمان در مراسم افتتاحیه باشگاه سوارکاری ولایت در این شهر اظهارکرد: رشته سوارکاری و چوگان ورزش های اصالتا ایرانی هستند که بار ها احیاء این رشته توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) عنوان گردیده است.

وی افزود: ایــن ورزش، امــروزه نــه تنهــا بــه عنــوان یــک رقابـت سـالم و مفیـد، بلکـه بـه عنـوان سـرگرمی و بـه منظـور گذرانـدن اوقــات فراغــت مورد توجه واقع شده است، به همین منظور توسعه رشته‌های مدال آور در میان خانواده‌های ارتشی، توسعه تیم‌های ملی چوگان و سوارکاری با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری و راه اندازی فدراسیون المپیکی پنج گانه مدرن با محوریت ارتش (شمشیربازی، سوارکاری، شنا، تیراندازی و دو میدانی) در دستور کار ارتش قرار گرفته است.

همچنین وحید یوسف نژاد مدیر باشگاه سوارکاری ولایت نزاجا در حاشیه این مراسم، اظهارکرد: در سال ۱۳۹۸ با عنایت به نبود یک باشگاه سوارکاری با استاندارد های آموزش سوارکاری در شهر مسجدسلیمان و استان خوزستان که مهد پرورش اسب است، من با پشتوانه امیر سرتیپ دوم سلیمانی فرمانده محترم مرکز شهید زرهرن نزاجا و شهرداری، راهداری و شرکت نفت مسجدسلیمان، تسطیح اراضی، بازسازی ساختمان ها و ساخت اسطبل را در دستور کار قرار دادیم و طی گزارشی مکتوب از فرمانده ولایی نزاجا در خواست حمایت داشتیم که سرانجام در بهمن ماه سال ۱۴۰۰ با دستور امیر فرماندهی نیروی زمینی ارتش تعداد ۳ راس اسب از باشگاه ذولجناح نزاجا به این باشگاه اختصاص یافت تا عموم مردم و خانواده نیرو های مسلح بتوانند با حداقل هزینه نسبت به سایر باشگاه های سوارکاری از این مجموعه بهره مند شوند.

وی ادامه داد: باشگاه سوارکاری ولایت نزاجا علاوه بر آموزش سوارکاری مبتدی و پیشرفته، دارای یک میدان برگزاری مسابقات اسبدوانی به مسافت ۱۳۰۰ متر است که در کنار آن می توان به فضای تفریحی خانوادگی، زمین چوگان، مانژ پرش با اسب و پانسیون های نگهداری اسب نیز اشاره کرد.

مدیر باشگاه سوارکاری ولایت در پایان افزود: ان شاالله به زودی با همکاری فدراسیون سوارکاری، تربیت بدنی نزاجا و همچنین باشگاه سوارکاری ذولجناح نزاجا (تهران)شاهد مسابقات و رشد چشمگیر این رشته ورزشی در شهر مسجد سلیمان و استان خوزستان خواهیم بود.

انتهای پیام

امام جمعه اندیکا : افتتاح بیمارستان محلی نباید باعث ایجاد تاخیر در پیگیری بیمارستان اصلی اندیکا که مطالبه ما و مردم است بشود

  • ۷۷

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، حجت الاسلام سید اکبر موسوی گفت: افتتاح بیمارستان محلی نباید در پیگیری بیمارستان اصلی اندیکا که مطالبه همه است تاخیر ایجاد کند.

امام جمعه اندیکا می‌گوید: مسئولین مربوطه می‌بایست با جدیت پیگیر راه اندازی بیمارستان ۶۴ تخت خوابی شهرستان اندیکا که از مصوبات هیات دولت است، باشند.

فرماندار به همراه امام جمعه و مدیر شبکه بهداشت و درمان اندیکا از روند پیشرفت بیمارستان محلی دیدن کردند.

وزیر کشور در برنامه نگاه یک : مشکل اندیکا فقط زلزله نیست، عقب ماندگی مزمنی مانند جاده های نا مناسب در منطقه وجود دارد. + فیلم

  • ۷۴

وزیر کشور درباره مناطق زلزله و سیل زده گفت: به مشکل زلزله زدگان اندیکا رسیدگی شد، البته مشکل این منطقه فقط زلزله نیست و عقب ماندگی مزمنی مانند جاده‌های نامناسب در منطقه وجود دارد..

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، آقای احمد وحیدی در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما افزود: برای اسکان افرادی که دچار مشکل شده بودند تلاش فوری انجام و مشکل اسکان دام‌های آنان نیز حل شد.

وی گفت: در این منطقه ۹۰۰ تا هزار خانه باید بازسازی یا ساخته می‌شد که تعداد زیادی به سقف رسید، اما برخی به دلیل نبودن جاده‌های مناسب با تأخیر روبرو شد و مردم دچار مشکل شدند.

 

 

رهایی ۵۰خودرو گرفتار در تاراز + عکس

  • ۱۰۳

با تلاش راهداران ۵۰خودرو گرفتار در برف در محور تاراز نجات یافتند.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان اندیکا گفت: در پی وقوع شدید بارش برف در منطقه تاراز در محور اندیکا-شهرکرد راهداران اقدام به برف روبی و کمک به خودرو‌های گرفتار در برف کردند.

محمد رضایی افزود: با تلاش راهداران سرنشینان ۵۰خودرو گرفتار در برف در منطقه تاراز نجات پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه تمامی مسیر به طور کامل برف روبی شده است ادامه داد: رانندگان عزیز برای تردد در مسیر اندیک به شهرکرد نیاز است خودرو خود را به زنجیرچرخ مجهز کنند.

تقدیر امام جمعه و فرماندار از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن هفتکل

  • ۷۹

حجت الاسلام خلیلی امام جمعه هفتکل و عبدالرحیم دمساز سرپرست فرمانداری شهرستان هفتکل در پیامی مشترک، از حضور کم نظیر و باشکوه مردم شهرستان هفتکل در راهپیمایی ۲۲ بهمن تقدیر کردند.

 

🔹به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز؛ در این پیام آمده است:

*بسم الله الرحمن الرحیم*

اینک بار دیگر در یوم الله ۲۲ بهمن در چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پیام انقلاب اسلامی ایران در گوش صدها میلیون آزاده حقیقت جو در سرتاسر گیتی طنین انداز شد، بار دیگر شهرستان هفتکل به زنان، مردان، جوانان و کودکان خود بالید و این روز شکوهمند را برای دشمنان ایران و اسلام به روز یأس و نومیدی تبدیل نمود.

امروز ملت بزرگ و قدر شناس ایران اسلامی با شکوه تر از سالهای گذشته به میدان آمدند و با مشت‌های گره کرده و فریادهای رسا حمایت همه جانبه خود را از آرمانهای ارزشمند امام(ره) ،مقام معظم رهبری و شهدای گلگون کفن به منصه ظهور گذاشتند و حضور حماسی و سرشار از شور جای جای شهرستان ، تابلویی زیبا از رشادت،مردانگی،غیرت و اتحاد را به نمایش گذاشت و یکی از کم نظیرترین حماسه‌های مردمی را خلق کرد و یقینا این وحدت و یکپارچگی نشانگر حفظ،تثبیت و تقویت انقلاب شکوهمند اسلامی است.

اینجانبان ضمن بزرگداشت چهل سومین سالگرد پیروزی شکوهمند و افتخار آمیز انقلاب اسلامی از تمامی اقشار مختلف مردم انقلابی، ولایتمدار و شهید پرور شهرستان هفتکل خصوصا خانواده معظم شهدا ، جانبازان ، ایثارگران و آزادگان که با حضور آگاهانه در راهپیمایی یوم الله ۲۲بهمن ضمن نمایش اقتدار، همبستگی و وحدت مردم شهرستان که در حقیقت تجدید بیعت مجدد با آرمانهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی بود صمیمانه تقدیر و تشکر می نماییم.

همچنین بر خود لازم می دانیم از زحمات مسئولین ادارات شهرستان ، نیروهای نظامی و انتظامی ، بسیجیان ، کارکنان نهادهای دولتی و غیر دولتی ، جامعه بزرگ فرهنگیان و دانش آموزان و دانشجویان ، روحانیت ،طلاب ، اصناف ، بازاریان ، اعضای محترم شورای شهر و مجموعه شهرداری و ستاد دهه مبارک فجر شهرستان ، تقدر و تشکر نماییم .

سرپرست جدید فرمانداری شهرستان هفتگل معارفه شد

  • ۶۷

استاندار خوزستان با صدور حکمی، "عبدالرضا دمساز" را به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان هفتگل منصوب کرد.

 به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، صادق خلیلیان روز یکشنبه 10 بهمن ماه 1400 طی حکمی"عبدالرحیم دمساز" را به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان هفتگل منصوب کرد.

مراسم تکریم فرماندار سابق و معارفه سرپرست جدید فرمانداری شهرستان هفتگل امروز با حضور رضا نجاتی معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان و جمعی از مسوولان شهرستانی برگزار شد.

لازم به ذکر است که پیش از این"سید عابدین طباطبایی" فرماندار هفتگل بود./انتهای پیام

همراه با دیگر اقوام خوزستانی؛ عشایر بختیاری در لالی بار دیگر با آرمان‌های انقلاب تجدید عهد و پیمان کردند

  • ۸۹

مردم انقلابی شهرستان بختیاری‌نشین لالی امروز همزمان با سراسر کشور با شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، مردم انقلابی شهرستان بختیاری نشین لالی امروز همزمان با سراسر کشور با شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

در سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی، مردم لالی بار دیگر به صحنه آمدند تا ضمن تجدید بیعت با آرمان های انقلاب اسلامی یاد و خاطره شهدای انقلاب را گرامی بدارند.

قشرهای مختلف مردم از پیر و جوان، ورزشکاران، دانشگاهیان، کارمندان، کارگران، عشایر غیور بختیاری و مسئولان دستگاه های مختلف در این راهپیمایی مسیر میدان شهدای ۲۱ دی تا مسجدالنبی و محل اقامه نماز جمعه را با سردادن شعارهای انقلابی و حماسی طی کردند.

عشایر غیور بختیاری در این راهپیمایی با پوشیدن لباس محلی و با اعلام بیانیه ای، عهد و پیمانی دوباره با آرمان های انقلاب بستند.

سپاهان- نفت مسجد سلیمان / آغاز دوباره لیگ به امید بازگشت به کورس

  • ۶۰

در اولین دیدار پس از تعطیلات نیم فصل لیگ برتر، تیم فوتبال سپاهان میزبان نفت مسجد سلیمان است.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، در چارچوب رقابت‌های هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال، فردا از ساعت ۱۵ تیم فوتبال سپاهان در ورزشگاه نقش جهان از نفت مسجد سلیمان میزبانی می‌کند.

هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال

دیدار تیم‌های سپاهان و نفت مسجد سلیمان

شنبه، ۲۳ بهمن ۱۴۰۰، ساعت ۱۵

ورزشگاه: نقش جهان

داور: امیر عرب براقی

پخش زنده: شبکه اصفهان

آخرین رویارویی: نفت مسجد سلیمان صفر- سپاهان ۳

سپاهان و آغاز دوباره لیگ به امید بازگشت به کورس قهرمانی

در آغاز مجدد لیگ برتر فوتبال پس از تعطیلات نیم فصل، سپاهان در اولین دیدار هفته میزبان نفت مسجد سلیمان خواهد بود. شاگردان نویدکیا در نیم فصل نخست نتوانستند آنطور که انتظار می‌رفت نتایج مطلوبی کسب کنند و با نتایجی که در آخرین هفته‌ها قبل از تعطیلات کسب کردند تا حدود زیادی شانس قهرمانی را از دست دادند. با این حال یکی از جذابیت‌های فوتبال جبران اختلاف امتیاز و بازگشت به کورس قهرمانی توسط چنین تیم‌هایی است، موضوعی که امید را در دل سپاهانی‌ها زنده نگه داشته است تا در انتظار دیدارهای نیم فصل دوم بمانند.

سپاهان در شرایطی به مصاف نفت مسجد سلیمان می‌رود که در آخرین دیدارش در لیگ در روزی که بر خلاف تمام بازی‌های قبلش، عملکرد ناامید کننده‌ای به نمایش گذاشت، در خانه مس رفسنجان با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شد. سپاهان با شکست در آن بازی در پایان هفته شانزدهم ۲۹ امتیازی باقی ماند و با حضور در رتبه سوم جدول، اختلافی ۹ امتیاز با صدر جدول پیدا کرد. از آن بازی ۳ هفته گذشته است و سپاهان در این بین تنها تغییراتی که داشته است جذب رشید مظاهری در پست دروازه‌بان و میلاد جهانی در پست وینگر چپ بوده است، همچنین نویدکیا با وجود فشارهای زیادی که برای تغییر دستیارانش وجود داشت، دست به ترکیب کادر فنی نزد و درست با همان کادر نیم فصل نخست به بازی‌ها ادامه خواهد داد.

شاگردان نویدکیا از دیدار با نفت مسجد سلیمان حداقل در این فصل خاطره خوبی دارند، پر گل‌ترین برد نیم فصل اول سپاهان مقابل نفت مسجد سلیمان با نتیجه ۳ بر صفر رقم خورد و طلایی پوشان امیدوارند فردا هم در آغاز بازی‌ها، مهمان خود را مغلوب کنند. با این حال اما نفت مسجد سلیمان تیمی بوده است که با امتیازاتی که از سپاهان در دو فصل گذشته در نقش جهان گرفته است، نقش ویژه‌ای در قهرمان نشدن یا عدم کسب سهمیه آسیایی این تیم در پایان فصل ایفا کرده است. دیدار دو تیم در نقش جهان در دو فصل گذشته با تساوی بدون گل تمام شده است و دو امتیازی که سپاهان در این دو فصل مقابل نفت مسجد سلیمان از دست داده است به ترتیب منجر به عدم کسب سهمیه آسیایی و از دست دادن قهرمانی در پایان فصل شده است.

نفت مسجد سلیمان در نیم فصل نخست نتایج خوبی با فراز کمالوند نگرفت و ثمره آن رتبه ماقبل پایانی در پایان نیم فصل اول شد. به همین دلیل مدیران نفت مسجد سلیمان با تغییر سرمربی و آوردن محمود فکری از نیم فصل دوم امیدوارند نتایج به شکل بهتری رقم بخورد و این تیم در لیگ برتر باقی بماند. محمود فکری که در بازی اول تیمش در نیم فصل دوم به دلیل صادر نشدن کارتش نتوانست روی نیمکت بنشیند و تیمش در خانه با نتیجه ۲ بر یک مغلوب پیکان شد، از بازی با سپاهان می‌تواند روی نیمکت نفت مسجد سلیمان حضور داشته باشد. او فصل گذشته نیز درست از بازی با سپاهان روی نیمکت نفت مسجد سلیمان نشست و امیدوار است مانند آن بازی، در بازی فردا هم سپاهان را در نقش جهان متوقف کند.

برای دیدار فردا گئورگی گولسیانی، مدافع سپاهان به دلیل ۷ اخطاره شدن محروم است و یاسین سلمانی نیز پس از بازگشت از مصدومیت به نظر می‌رسد شرایط بازی حداقل به صورت فیکس را نداشته باشد.

ترکیب احتمالی سپاهان:

کریستوفر کنت، عزت الله پورقاز، محمد نژادمهدی، دانیال اسماعیلی‌فر، امید نورافکن، مسعود ریگی، محمد کریمی، سروش رفیعی، سجادشهباززاده، فرشاد احمدزاده و شهریار مغانلو

ترکیب احتمالی نفت مسجد سلیمان:

آریا صادقی، علیرضا دغاغله، مصطفی ناییج پور، میرهادی میرجوان، امیر روستایی، میثم نقی‌زاده، مجید عیدی، میلاد باقری، سینا خادم‌پور، مهرداد هدایتیان، هاتف نادری

هفت بازیکن جدید به نفت مسجدسلیمان پیوستند

  • ۱۵۵

نفت مسجدسلیمان این روزها در حال تقویت تیم خود است.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، محمود فکری که پیش تر در مسجد سیلمان و در دو مقطع خاطرات خوبی را تجربه کرده این بار هم به دنبال یک یادگاری خوب از خود برای تیم نفت است و برای حفظ این تیم دست به جذب ۷ بازیکن جدید زده است.

و اما بازیکنان جدیدی که به اردوی تیم نفت ملحق شده اند عبارتند از محمد مشایخ هافبک دفاعی شاهین شهرداری بوشهر که به نظر می رسد در تیم نفت مسجد سلیمان در پست مدافع میانی توپ خواهد زد. این بازیکن فصل گذشته هم شاگرد محمود فکری در تیم نفت مسجد سیلمان بود اما بعد از جدایی این مربی در ابتدای فصل راهی شاهین بوشهر شد. حسن مرادی فر مدافع چپ خوشه طلایی یکی دیگر از بازیکنان جذب شده توسط محمود فکری است. همان بازیکنی که فصل گذشته در جریان بازی خوشه طلایی با مس در کرمان یک گل استثنایی به تیم مس کرمان زد. این بازیکن در زمان حضور محمود فکری در نساجی هم در لیست خرید تیم مازنی بود اما بعد از حضور محمود فکری در استقلال، نساجی را ترک و به خوشه طلایی برگشت.

از امین اسدی مهاجم تراکتور، مهدی هاشمی نژاد وینگ بک راست ملوان، احمد الجبوری مهاجم فولاد و سعید آهنی مدافع راست گل گهر می توان به عنوان خریدهای بعدی تیم نفت مسجد سلیمان یاد کرد. مهدی هاشمی نژاد و سعید آهنی جز بازیکنان جوان به حساب می آیند که سابقه دعوت و بازی در تیم ملی جوانان و امید را هم در کارنامه دارند. سعید آهنی هم پیش تر بازی در نفت مسجد سلیمان را تجربه کرده بود.

علاوه بر این بازیکنان، پیمان میری که چند روز پیش به صورت توافقی از هوادار جدا شد امروز با نفت مسجد سلیمان قرارداد امضا کرد تا شاگرد محمود فکری شود، این بازیکن چند سال قبل نیز پیراهن نفت را بر تن می کرد.

میری یک نیم فصل در هوادار بود و در طول یک نیم فصل دو پاس گل داد ولی در نهایت تصمیم به جدایی گرفت. پیمان میری که سال گذشته روز های خوبی را در مس کرمان سپری کرد به دنبال درخشش دوباره در نفت است.

میری سابقه بازی در نفت تهران، نساجی، سایپا، آلومینیوم اراک و … را در کارنامه خود دارد.

کمک مومنانه نیکوکاران به مددجویان در اندیکا

  • ۷۱

سه هزار بسته معیشتی میان مددجویان در شهرستان اندیکا توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، جانشین فرمانده سپاه حضرت، ولی عصر خوزستان گفت: این تعداد بسته معیشتی در قالب رزمایش بزرگ کمک‌های مومنانه میان مددجویان شهرستان اندیکا توزیع شده است.

سردار سرتیپ پاسدار دوم   نعمت الله باقری افزود: از جمله اقلام این بسته‌های معیشتی برنج، روغن، گوشت مرغ، رب گوجه، حبوبات و دیگر اقلام غذایی است.

وی ادامه داد: ارزش هر بسته معیشتی ۵۰۰ هزار تومان و در مجموع یک میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان می‌باشد که با مشارکت نیکوکاران و مردم خیر تهیه و توسط گروه‌های جهادی و حوزه‌های مقاومت بسیج میان مددجویان توزیع شده است.