پایگاه خبری آستاره نیوز

اخبار شهرستان مسجدسلیمان و اندیکا

ماموریت قالیباف به کمیسیون عمران برای بررسی زلزله «بازفت کوهرنگ و اندیکا»

  • ۱۹

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است کمیسیون عمران بر بازسازی روستاهای مذکور در اندیکا و باز شدن راه های مواصلاتی رسیدگی کرده و اهتمام لازم را برای این امر به کار ببند و گزارش این موضوع را به صحن مجلس ارائه کند.

آستاره نیوز -اندیکا- محمد باقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: فرا رسیدن ماه ربیع، ماه رحمت مسلمانان و ماه میلاد پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) را به تمامی مردم عزیز ایران و مسلمین جهان تبریک عرض می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شهادت تعداد زیادی از مردم بی‌دفاع و بی‌گناه افغانستان در مسجد صیدآباد شهر قندوز،گفت: این مسئله قلب همه مردم آزاده جهان را به درد آورد. این ضایعه را به تمام برادران و خواهران افغانستانی تسلیت می‌گویم و برای بازماندگان این حادثه صبر و اجر مسئلت می‌نمایم.

وی تصریح کرد: این جنایت بی‌رحمانه تروریست‌های تکفیری را به شدت محکوم می‌کنم. مسئولان کشور افغانستان موظف به تأمین امنیت یکایک مردم این کشور هستند و باید علاوه بر مجازات عاملان و بانیان این حادثه تأسف‌بار، تدابیر لازم را برای جلوگیری از تکرار این‌گونه حوادث اتخاذ کنند.

قالیباف با بیان اینکه فتنه‌انگیزی‌های مذهبی و قومی، پروژه امنیتی جدید دشمنان مردم افغانستان است که به دست گروه‌های تروریستی با پشتیبانی و حمایت آمریکایی‌ها انجام می‌شود،اظهارداشت: سران کشور‌های اسلامی باید هوشیارانه با تأکید بر اتحاد ملل مسلمان، مانع از تداوم فعالیت گروه‌های تکفیری شوند و اتحاد و امنیت را در سراسر منطقه تأمین کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: لازم است به دو زلزله در منطقه بازفت کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری و اندیکا در استان خوزستان اشاره کنم. این زلزله‌ها خسارات قابل توجهی بر جای گذاشته است. گزارش‌های میدانی نمایندگان و گروه‌های جهادی حاکی از آن است که حدود ۸۰۰ منزل مسکونی آسیب جدی دیده و ۴۰۰ خانواده عشایری با مشکلات تردد روبرو شدند.

وی با بیان اینکه در اندیکا نیز ۱۳۰ روستا آسیب دیده است، بیان داشت: با توجه به اینکه مردم این مناطق محروم با مشکلات معیشتی روبرو بودند و در پیش بودن فصل سرما، رسیدگی فوری دولت به مشکلات مردم و تأمین مایحتاج آن‌ها ضروری است.

قالیباف گفت: لازم است کمیسیون عمران بر بازسازی روستاهای مذکور در اندیکا و باز شدن راه های مواصلاتی رسیدگی کرده و اهتمام لازم را برای این امر به کار ببند و گزارش این موضوع را به صحن مجلس ارائه کند. همچنین کمیسیون کشاورزی بر جبران خسارت دامداران و کشاورزان نظارت کند و کمیسیون آموزش نیز از تسریع در بازسازی مدارس تخریب شده و متوقف نشدن تحصیل در روستا‌های زلزله‌زده یقین حاصل کند.

تشکیل قرارگاه خدمت رسانی شهید مرتضی حسین پور در اندیکا

  • ۳۲

جانشین فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: با توجه به زلزله‌ی روزهای گذشته در شمال‌شرق خوزستان و شهرستان اندیکا، بنابر دستور فرماندهی سپاه، تشکیل ستاد خدمات‌رسانی به مردم منطقه صبح امروز در دستورکار سپاه استان قرار گرفت.

 

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، سردار نعمت‌اله باقری، جانشین فرماندهی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان ضمن اشاره به تشکیل قرارگاه شهید مرتضی حسین پور جهت امدادرسانی به مناطق زلزله زده اندیکا توسط سپاه ولیعصر(عج)خوزستان اظهار کرد: یکی از وظایف ذاتی سپاه و بسیج یاری‌رسانی به مردم است.

وی افزود: با توجه به زلزله‌ی روزهای گذشته در شمال‌شرق خوزستان و شهرستان اندیکا، بنابر دستور فرماندهی سپاه، تشکیل ستاد خدمات‌رسانی به مردم منطقه صبح امروز در دستورکار سپاه استان قرار گرفت.

جانشین فرماندهی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: انشالله فردا قرارگاه در محل زلزله و منطقه چلو با نام و یاد شهید مرتضی حسین‌پور که متعلق به مردم این منطقه است افتتاح خواهد شد.

باقری در تشریح خدمات این ستاد عنوان کرد: در گام اول، تهیه بخشی از اقلام و نیازمندی‌های اولیه به ویژه منابع ذخیره آب، بسته‌های غذایی، چادر و پتو انجام خواهد شد.

وی افزود: در گام دوم، بقیه نیازها تامین خواهد شد و هدف ما این است که قبل از فرا رسیدن فصل سرما بحث اسکان موقت این عزیزان در کنار کمک سایر دستگاه‌های دولتی از جمله هلال احمر، ستاد بحران و بنیاد مسکن نیز انجام شود.

شناسایی ۶۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله در اندیکا

  • ۱۱

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با بیان اینکه تاکنون ۶۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده از زمین لرزه اخیر در شهرستان اندیکا شناسایی شده است گفت: این واحدهای مسکونی حدود ۸۰ درصد تخریب شده اند اما با توجه به وسعت شهرستان ارزیابی ها همچنان ادامه دارد.

زمین لرزه‌ای به بزرگی پنج درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر)  امروز شنبه منطقه قلعه خواجه اندیکا را لرزاند.

فاضل عبیات شنبه شب در پایان بازدید از مناطق زلزله زده اندیکا به خبرنگار ایرنا گفت::حدود ۶۰ مدرسه نیز در پی وقوع زلزله اخیر در شهرستان اندیکا خسارت دید که ۲۰ واحد برای امسال قابل استفاده نیستند.

وی با بیان اینکه وقوع زلزله در اندیکا برای مسئولان یک هشدار است چرا که نیاز است به این شهرستان محروم توجه بیشتری شود اظهار داشت: بعد از وقوع زلزله شهرستان اندیکا در سطح استان سه نشست با حضور مسئولان استانی برای بررسی وضعیت این شهرستان برگزار شده و تصمیماتی در ۲ بازه کوتاه و بلند مدت اتخاذ شده است .

عبیات گفت:وقوع زلزله های پی در پی باعث نگرانی مردم این شهرستان شده اما در تلاش هستیم تا با بسیج امکانات مشکلات خانوارهای زلزله زده را به حداقل ممکن برسانیم .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان ادامه داد: شرایط این روزهای شهرستان زلزله زده اندیکا واقعا بحرانی است و نیاز است رسانه ها برای انعکاس مشکلات این منطقه تلاش بیشتری کنند.

وی گفت:با توجه به اینکه عشایر در حال بازگشت به سکونتگاه های پاییزه و زمستانه هستند و بخش زیادی از این سکونت گاه ها در زلزله اخیر تخریب شده یا آسیب جدی دیده ؛ گروه های ارزیاب در تلاش هستند تا خسارت ها را در کم ترین زمان ممکن جمع بندی و اعلام کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان ادامه داد:در نشست ستاد مدیریت بحران امروز در بخش چلو شهرستان اندیکا بر تسریع در ارزیابی ها و انعکاس آن به سازمان مدیریت بحران کشور و هیات دولت تاکید شد و مقرر گردید ظرف ۲ روز آینده گزارش خسارت های ناشی از زلزله ارسال شود .

وی افزود : برای رفع انسداد برخی راههای روستایی نیز قرار شد ماشین آلات راهسازی بیشتری به منطقه گسیل شود .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت : برای واحدهای مسکونی که امکان سکونت ندارند اسکان موقت از سوی هلال احمر با برپایی چادر در حال انجام است .

وی اظهار داشت: طرح ساماندهی سکونتگاه ها ، ارتقا و بهسازی راه ها نیز در طرح بلند مدت در دستور کار قرار گرفته تا دستگاه های اجرایی برای تحقق آن با جدیت آن را دنبال کنند.

به گزارش ایرنا ۱۱ روستا در زمین لرزه بامداد روز شنبه در شهرستان اندیکا به مرکزیت شهر قلعه خواجه در شمال شرق خوزستان دچار خسارت شدند.

از روز ۱۲ مهر تاکنون چهار زمین لرزه در شهرستان اندیکا با مرکزیت قلعه خواجه رخ داده است .

آسیب به ۱۳۰ روستای اندیکا /تخریب کامل ۳۳۰ خانه و ۱۹ مدرسه + تصاویر

  • ۱۸

 

طبق آخرین ارزیابی‌ها از زلزله اندیکا، ۱۳۰ روستا از این حادثه آسیب دیده اند که از این تعداد، ۳۰ روستا از ۸۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده است. همچنین ۳۳۰ خانه و ۱۹ مدرسه به طور کامل تخریب و خسارت‌هایی نیز به بخش شیلات و دامی این شهرستان وارد شده است.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز از اندیکا بامداد ۱۲ مهرماه زلزله‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر مابین قلعه خواجه اندیکا و چهلگرد رخ داد که باعث وارد شدن خسارات مالی زیادی به این منطقه شد.

بعد از این زمین لرزه، اندیکا روی نوار زلزله قرار گرفت و چندین بار دیگر لرزید و امروز نیز ۳ بار این اتفاق افتاد که باعث تخریب بیشتر خانه‌ها در این شهرستان شد.

در ابتدا اخبار ضعیف و ضد و نقیضی از آمار خسارات این زلزله مخابره شد که رفته رفته با حضور نیروهای مردمی در منطقه و انتشار کلیپ‌ها و عکس‌ها در فضای مجازی میزان واقعی خسارات نمایان شد و نگاه رسانه‌ها را به سمت خود جلب کرد.

در همین رابطه فرماندار اندیکا در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: بیش از ۶۰۰ روستا در اندیکا بصورت پراکنده وجود دارد و با توجه به صعب العبور بودن برخی مناطق، کار کمک رسانی و ارزیابی را سخت کرده ولی طبق آخرین ارزیابی‌ها که هنوز ادامه دارد تاکنون ۱۳۰ روستای متاثر از زلزله شناسایی شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۳۰ روستا از ۸۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده‌اند، افزود: ۶۲۰ آغل دامی و ۳۳۰ خانه به طور کامل تخریب شده اند و خوشبختانه تنها ۱۸ نفر در این زلزله‌ها مصدوم شدند.

زلزله اندیکا

فرماندار اندیکا ادامه داد: ۸۳ مدرسه آسیب دیدند که از این تعداد ۱۹ مدرسه به طور کامل تخریب شدند.

به ۱۳۰ کیلومتر از راه‌های عشایری خسارت وارد شد

وی گفت: ۱۳۰ کیلومتر از راه‌های عشایری بر اثر ریزش و رانش زمین دچار خسارت و ۱۲ پل یا عرشه پل نیز نشست کردند. همچنین تاسیسات آبرسانی سوسن تخریب شده و یک مرکز جامع سلامت، یک خانه سلامت و یک مرکز اورژانس جاده‌ای نیز از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب دیدند.

نوذری در پایان اضافه کرد: حدود ۳۰ تن بچه ماهی و ماهی از بخش شیلات به دلیل ترک خوردن دیواره‌های استخر و ۱۵۰ راس دام نیز در این زلزله تلف شد.

یکی از فعالان گروه‌ جهادی خوزستان به نام همیاران ولایت که برای کمک رسانی در منطقه حضور دارد به ایلنا گفت: بیش از ۳۰۰ خانه تخریب و طبق ارزیابی‌ها نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ خانه نیز آسیب دیدند.

به گفته نیروهای خودجوش حاضر در منطقه، مصدومیت در این زلزله‌ها کم بوده چرا که روستاییان در این موقع از سال به دلیل خنکی هوا و قبل از بارندگی، شب‌ در بیرون از خانه‌ها می‌خوابند و خوشبختانه زلزله ساعات اولیه بامداد اتفاق افتاد و به همین دلیل آمار مصدومیت پایین بوده است در غیر اینصورت مصدومیت و کشته شدگان به حد زیادی بالا می‌رفت.

وی افزود: ارزیابی توسط سپاه، فرمانداری و بخشداری، روستا به روستا در حال انجام‌ است و بعضی روستاها به طور کامل و بعضی روستاها نیز تا ۸۰ درصد تخریب شده‌اند.

زلزله اندیکا

این نیروی جهادی که نمی‌خواست نامش فاش شود اضافه کرد: کانکس ۴×۶ ساندویچ پنل، کانکس پیش ساخته، چادر ضد آب و نسوز برای احشام در فصل سرما، پتو، آب شرب، وسایل گرمایشی، نفت و گاز مایع، وسایل اولیه زندگی، البسه، دبه ۲۰ لیتری، بسته معیشتی، ادوات مهندسی و پیگیری برای بهبود جاده ارتباطی از ضروریات مهم برای کمک‌رسانی به این مردم زلزله زده است.

۳۰۰ کانکس برای زلزله زدگان مورد نیاز است 

وی با بیان اینکه حدود ۳۰۰ کانکس مورد نیاز است، ادامه داد: برق بعضی از این روستاها نیز قطع شده که نیازمند توجه جدی سازمان برق برای اتصال دوباره آن‌ها است. 

وی اضافه کرد: یکی از مناطق، جاده هشت کیلومتری دارد که با ماشین‌های مدل بالا و شاسی بلند نیز یک‌ساعت برای طی کردن مسیر زمان می‌برد و باید فکری به حال جاده‌های مواصلاتی برای کمک رسانی شود. چادرهایی نیز که برای کمک رسانی ارسال شده ۴ نفره بوده و مناسب نیستند و از سرما و باران جلوگیری نمی‌کند و این‌ منطقه تا یک یا ۲ ماه دیگر شاهد بارش باران و برف خواهد بود.

زلزله اندیکا

وی گفت: برای خیلی از مردم هنوز جا نیفتاده که خانه‌های مناطق زاگرس نشین همان لیر بوده و به دلیل نبود مصالح و صعب العبور بودن از سنگ و چوب ساخته می‌شود و در بخشی خود می‌خوابند و در بخش دیگر احشام نگه داری می‌شوند و عده‌ای از مردم تصور می‌کنند که خانه‌های تخریب شده محل نگه داری احشام است درصورتی که اینگونه نیست.

ضعف در کمک رسانی

به گفته برخی فعالین و نیروهای خودجوش که برای کمک رسانی به منطقه رفته‌اند هنوز امدادرسانی و ارسال مایحتاج برای روستاییان مناطق به گونه‌ای نیست که زلزله زدگان بتوانند از پس زندگی در این شرایط سخت بربیایند.

فاضل عبیات معاون عمرانی استانداری خوزستان نیز امروز در این شهرستان حضور پیدا کرد.

اندیکا به عنوان محروم ترین شهرستان خوزستان صدای مظلومیتش در دامنه‌ها و در‌ه‌های زاگرس به دام افتاده و صدای مردمانش در بن بست بی توجهی قرار گرفته و شنیده نمی‌شود.

زلزله اندیکا

به گفته برخی از افراد حاضر در این مناطق هنوز امکانات و کمک‌های رسیده در حدی نبوده که روستاییان بتوانند زمستان‌های سرد را در باران و برف‌های زاگرس سپری کنند. سرمایی که اگر سرپناهی برای روستاییان تدارک دیده نشود نه تنها دام‌های آن‌ها را تلف خواهد کرد بلکه جان این مردم رنج دیده را نیز به خطر می‌اندازد.

 

زلزله اندیکا

زلزله اندیکا

زلزله اندیکا

زلزله اندیکا

دریافت

 

تهیه کننده گزارش : سروش یوسفی

 

تخریب ۸۰ درصدی واحدهای مسکونی در ۲۵ روستای زلزله‌زده اندیکا/ اتمام ارزیابی‌ها طی دو روز آینده

  • ۱۱

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: ارزیابی‌های انجام شده در ۲۵ روستا نشان می‌دهد حدود ۸۰ درصد واحدهای مسکونی در زلزله اخیر به‌طور کامل تخریب‌شده که احداثی تشخیص داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، حسین جنتی در گفت‌وگو با میزان، درباره آخرین وضعیت مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا در استان خوزستان گفت: جلسه‌ای در شهرستان اندیکا با حضور معاون عمرانی استاندار، نماینده استان و مدیران کل مربوطه برگزار شد.

وی بیان کرد: ارزیابی‌های اولیه آغاز شده است و تاکنون ارزیابی ۲۵ روستا صورت گرفته که براساس اریابی‌های صورت گرفته در ۲۵ روستا حدود ۸۰ درصد واحد‌های مسکونی به طور کامل تخریب شده که احداثی تشخیص داده شده است.

 مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: همچنان ارزیابی‌ها ادامه دارد و طی یکی دو روز آینده ارزیابی‌ها به طور کامل انجام خواهد شد.

جنتی در توضیح تعداد روستا‌های تحت تاثیر زلزله گفت: تاکنون ۵۵ روستا در مناطق زلزله زده شناسایی شده است که تحت تاثیر زلزله اخیر قرار گرفته است.

وی در خصوص اسکان موقت خانوار گفت: در حال حاضر هلال احمر چادر در اختیار خانوار قرار داده است تا به صورت موقت اسکان داده شوند تا مراحل اسکان دائم خانوار انجام شود.

 بامداد شنبه زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵ ریشتر و در عمق هفت کیلومتری زمین قلعه خواجه در شهرستان اندیکا دراستان خوزستان را لرزاند

نزدیک‌ترین شهر‌ها به این زلزله ۳۱ کیلومتری قلعه خواجه (خوزستان)، ۳۹ کیلومتری چلگرد (چهارمحال و بختیاری) گزارش شده است.

 

مرمت قلعه بردی در اندیکا آغاز شد

  • ۵۷

 رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اندیکا گفت : مرمت قلعه بردی یکی از آثار فاخر و ثبت ملی این شهرستان آغاز شد.

سیدعلی موسوی با اعلام این خبر اظهار داشت: در این پروژه مرمت و بازسازی قلعه با استفاده از مصالح بومی و سازگار با بافت اثر در دستور کار قرار دارد.

وی افزود : این عملیات برای حفظ و مرمت اثر انجام می شود و قرار است ۶ ماهه به پایان برسد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اندیکا ادامه داد : برای مرمت این اثر حدود ۸۰۰ میلیون ریال با پیگیری مسئولان استانی و محلی اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، قلعه بردی بنای سنگی بدون ملات بزرگی است که در زمان هخامنشی احداث شد و قدمت آن حدود ۲ هزارو ۷۰۰ سال تخمین زده شده است. این بنای تاریخی در بخش مرکزی شهرستان اندیکا و در کنار اثر تاریخی قلعه لیت قرار دارد. طبق نظر گریشمن باستان شناس شهیر فرانسوی اولین اقامتگاه دائمی قوم پارس و زادگاه اصلی کوروش هخامنشی در ایران قلعه بردی اندیکا بوده است.

شهرستان اندیکا از شهرهای تاریخی خوزستان است که دارای ۷۰۰محوطه تاریخی از دوره های مختلف و بیش از ۵۰ اثر ثبت ملی است.

 

 

بیمارستان مطالبه تحقق نیافته مردم اندیکا

  • ۴۰

پروژه بیمارستان اندیکا مطالبه بر زمین مانده مردم از مسئولان ذی‌ربط است که روند احداث آن تا پایان سال جاری در این شهرستان آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، شهرستان اندیکا داری جمعیت ثابت حدود 50 هزارنفر و جمعیت متغیر 80 هزار نفر است که  نبود بیمارستان باعث شده از خدمات درمانی محروم باشند؛ همچنین با وجود ویروس کرونا و قرمز شدن شرایط اغلب شهرستان‌ها نبود بیمارستان در اندیکا سلامت مردم این شهرستان را تهدید می‌کند.

معضل نبود بیمارستان در اندیکا زمانی خود را به‌عنوان مشکل نشان می‌دهد که مادری برای به دنیا آوردن فرزند خود باید مسیر طولانی و پرخطری را با وجود جاده‌های غیراستاندارد و فاصله زمانی بسیار به دلیل نبود بیمارستان سپری کند که ازاین‌رو جان مادر و فرزند در این شرایط به خطر می‌افتد.

به نظر می‌رسد با توجه به مصوباتی که در زمینه احداث بیمارستان صورت گرفته است، تعلل در روند کلنگ زنی و احداث بیمارستان در اندیکا ضربه جبران‌ناپذیری را به روند پیگیری سلامت مردم این شهرستان وارد می‌کند.

فاصله اندیکا با اولین بیمارستان ۲۰۰ کیلومتر است

«وحید کاظمی» رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اندیکا در این مورد اظهار داشت: در برخی از نقاط شهرستان اندیکا فاصله تا اولین بیمارستان که در شهرستان مسجدسلیمان قرار دارد، مسافت آن به‌طور تقریبی بالغ‌بر ۲۰۰ کیلومتر است؛ بنابراین در دسترس نبودن بیمارستان در بیشتر مواقع باعث شده تا حادثه دیدگان در بیشتر تصادفات به دلیل خونریزی شدید فوت کنند.

وی افزود: همچنین نبود آنتن دهی در برخی مناطق شهرستان اندیکا از دیگر مشکلات فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ این شهرستان در راستای ارائه خدمت مطلوب به مردم اندیکاست.

رئیس شبکه بهداشت و درمان اندیکا گفت: احداث و تجهیز یک واحد درمانی بیمارستان در شهرستان اندیکا می‌تواند بسیاری از مشکلات شهروندان را در حوزه درمان رفع کند.

انعقاد تفاهم بیمارستان ۶۴ تخته خوابه

«علیرضا ورناصری» نماینده مردم اندیکا در مجلس  گفت: بیمارستان مطالبه‌ای است که جز اولویت برنامه‌هایم در حوزه سلامت شهروندان اندیکاست که در این راستا پیگیری‌های مستمری در راستای تحقق این امر مهم انجام شد.

وی با بیان اینکه در سال جاری بیمارستان محلی شهرستان احداث خواهد شد، افزود: اعتبارات مربوط به خرید تجهیزات با پیگیری اخذ شده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی خوزستان قرار گرفته است.

نماینده مردم اندیکا در مجلس گفت: در این راستا تفاهم‌نامه احداث بیمارستان ۶۴ تخت خوابه این شهرستان میان دانشگاه علوم پزشکی و سازمان آب و برق خوزستان انعقاد شده و اعتبارات لازم برای ساخت‌وساز این بیمارستان از وزارت نیرو در حال پیگیری است.

وی افزود: به دلیل مشکلات غیرمترقبه‌ای که علاوه بر تحریم‌ها و تورم و شیوع کرونا در کشور به وجود آمد، مسئله کمبود اعتبارات را تشدید کرد و بسیاری از پروژه‌ها تأمین اعتبار نشدند.

ورناصری تصریح کرد: در سال جاری با پیگیری‌های انجام شده روند احداث بیمارستان اندیکا به عنوان مطالبه چندین دهه معوق مانده مردم این شهرستان آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز،شهرستان اندیکا فاقد بیمارستان بوده و انتظار می‌رود که با وجود ویروس کرونا و تهدید سلامت مردم اندیکا و همچنین مواردی مثل فوت بر اثر عقرب گزیدگی و حوادث جاده ای هرچه سریع‌تر نسبت به احداث مطالبه دیرینه مردم این شهرستان اقدام شود.

بیش از ۱۹۰ هزار قطعه بچه ماهی در دریاچه سد شهید عباسپور رهاسازی شد

  • ۲۶

رییس اداره حفاظت محیط زیست اندیکا گفت: حدود ۱۹۰ هزار قطعه بچه ماهی بومی با هدف حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان در دریاچه سد شهید عباسپور رهاسازی شد.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز به نقل از تابا، احمد طهماسبی افزود: بچه ماهی‌های بومی رهاشده با وزن سه گرم و از گونه‌های عنزه، برزم و گطان بودند.

وی ادامه داد: این رهاسازی با هدف احیا و افزایش میزان گونه‌های موجود در دریاچه سد شهید عباسپور صورت گرفت.

سد شهید عباسپور یا سد کارون ۱ یکی از بزرگ‌ترین سد‌های ایران است که بر روی رودخانه کارون احداث شده‌است. این سد در استان خوزستان و در شهرستان اندیکا در ۵۰ کیلومتری شرق مسجد سلیمان واقع شده‌است.

ورناصری رئیس اداره آموزش و پرورش اندیکا شد

  • ۵۸

​​​​​​پایگاه خبری آستاره نیوز/ اندیکا:  رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اندیکا معرفی شد. به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز صبح امروز با حضور نورعلی رئیسی معاون اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان علیرضا ورناصری از فرهنگیان شهرستان اندیکا به عنوان رئیس جدید اداره آموزش و پرورش اندیکا معرفی و  از زحمات غضبان حکمت نژاد رئیس پیشین این اداره تقدیر شد. لازم به ذکر است ورناصری پیش از این مدیریت یکی از مدارس اندیکا را بر عهده داشته است. انتهای پیام

با همت پایگاه مقاومت بسیج شهدای للر ۶۰۰ پرس غذای گرم بین نیازمندان این منطقه توزیع شد. + گزارش تصویری

  • ۸۱

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، آقای زمانی ٰٰٰرئیس سپاه شهرستان اندیکا گفت: همزمان با عاشورای حسینی ۶۰۰ پرس غذای گرم بین نیازمندان منطقه للر طبخ و توزیع شد.

زمانی افزود: برای طبخ  و توزیع ۶۰۰ پرس غذای توزیع شده   ۵ کیسه برنج  تهیه، و  ۴ راس بز قربانی گردید.

 

دریافت