پایگاه خبری آستاره نیوز

اخبار شهرستان مسجدسلیمان، شوشتر، گتوند و اندیکا

اندیکا موبایل

تلفات زیاد عقرب زدگی در ۱۷۰۰ روستای استان خوزستان/ بیمارستان قدیم مسجدسلیمان به حال خود رها شد

  • ۲۶۹

 

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس مطرح کرد

تلفات زیاد عقرب زدگی در ۱۷۰۰ روستای استان خوزستان/ بیمارستان قدیم مسجدسلیمان به حال خود رها شد.

 

عضو مجمع نمایندگان خوزستان گفت: در سطح شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا ۱۷۰۰ روستا با پراکندگی گسترده داریم متاسفانه چون امکانات کافی برای انتقال بیماران را نداریم هر سال تلفات زیادی در بحث هایی چون عقرب زدگی در این بخش ها داریم و برای انتقال بیماران به آمبولانس احتیاج داریم.

به گزارش پایگاه خبری آستاره نیوز، جلسه بررسی مشکلات و معضلات شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در این شهرستان برگزار شد.

این جلسه با حضور معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، سرپرست شبکه بهداشت و درمان، نماینده مجلس شورای اسلامی در بیمارستان ۲۲ بهمن صورت پذیرفت.

کمبود بخش نوزادان یکی از دغدغه های خانواده های مسجدسلیمانی

در این جلسه علی عسگر ظاهری عبده وند نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مسجدسلیمان دچار مشکلات فراوانی است ولی بخش بهداشت و درمان استان خوزستان علی رغم محدودیت ها  توجه خوبی به این شهر دارد.

وی بیان کرد: با توجه به مشکلات و کمبود ها در ابتدای کار توانستیم تعداد پزشکان متخصص را به ۴۶ نفر برسانیم اما با توجه به اینکه ۱۰ نفر این افراد طرحشان به اتمام رسیده، در حال حاضر ۳۶ پزشک متخصص داریم ولی در تامین بعضی از متخصصین کمبود داریم. 

نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی گفت: کمبود بخش درمان نوزادان به عنوان یکی از دغدغه های خانواده ها مطرح است و این بخش باید به سرعت راه اندازی شود تا نگرانی خانواده ها برطرف شود.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان افزود: در خصوص پزشک متخصص بیماران ریوی، این یک خلاء در شهرستان مسجدسلیمان محسوب می شود و انتظار داریم این مشکل نیز هرچه زودتر برطرف شود.

ظاهری عبده وند اضافه کرد: شهر ما یک شهر طولی با مساحت ۲۸ کیلومتر است، اگر یک بیمار اورژانسی از یک نقطه دیگر شهر به این بیمارستان منتقل شود زمان طلایی برای درمان وی از دست می رود و این یک نارضایتی بسیار عمیقی را برای مردم به وجود آورده است.

انتقال تجهیزات بیمارستان قدیم به بیمارستان جدید

نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با حضور معاون وزیر بهداشت و درمان و مدیریت اجرایی درمان استان از محل بیمارستان قدیم بازدید به عمل آمد که مشاهده کردیم وجود این بیمارستان منجر به سرمایه گزاری مردم و خانه سازی در این قسمت شد و جمعیتی حدود ۳۰ الی ۴۰ هزار نفر در محدوده کلگه، کاروانسرا، منطقه شهید داریوش محمدی و بی بیان متمرکز هستند.

وی خاطر نشان کرد: زمانی که در مرکز استان پست مدیریت داشتم در جلسه شورای برنامه ریزی مصوب شد مجوز احداث دو بیمارستان را به مسجدسلیمان بدهند اما وقتی این بیمارستان ساخته شد همین تجهیزات و امکانات را به این بخش منتقل کردند و این بیمارستان قدیم به حال خود رها شد.

ظاهری عبده وند تصریح کرد: با پیگیری های مجدد، دکتر هاشمی وزیر سابق بهداشت و درمان موافقت کردند که بیمارستان قدیم دوباره احیاء شود آقای دکتر نظری و همکارانشان در این زمینه پیگیری کردند.

نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین در سفری که دکتر نمکی وزیر بهداشت کنونی نیز به این شهرستان داشتند اولین قولی که به من دادند این بود که مصوبات دکتر هاشمی عملیاتی شود که یکی از این مصوبات احداث بیمارستان قدیم  ۲۲ بهمن بود.

بیمارستان قدیم مسجدسلیمان دوباره احیا شود

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان بیان کرد: ولی در عین حال نیاز است بابت همکاری در تامین دستگاه های پزشکی مورد نیاز همچون ام آر آی و سی تی اسکن  و سایر دستگاه های مورد نیاز که تلاش مضاعفی برای تهیه آن ها صورت گرفت قدردانی ویژه ای کنم.

ظاهری عبده وند تصریح کرد: در مسجدسلیمان نیاز است که بیمارستان ۲۲ بهمن قدیم دوباره احیاء شود و بخش هایی که نیاز می دانید به آن اضافه کنید.

نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:  این بیمارستان نیاز به یک اورژانس و کلینیک مجهز دارد، در آن منطقه صبح ها کلینیک فعال نیست و این مسئله مردم را کلافه و سر درگم کرده است.

وی اظهار کرد: درخواست داریم طوری برنامه ریزی شود که کلینیک بیمارستان 22 بهمن قدیم هر دو زمان صبح و بعد از ظهر فعال شود.

ظاهری عبده وند عنوان کرد: چهار شهرستان در حوزه انتخابیه مسجدسلیمان بزرگ است متاسفانه اندیکا و هفتگل بیمارستان ندارند در سفری که دکتر هاشمی وزیر سابق به استان داشتند موافقت کردند مجوز ساخت بیمارستان به هفتگل و لالی بدهند.

بیمارستان لالی نیروی متخصص ندارد

نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی در همین ارتباط توضیح داد: کارهای مقدماتی این طرح انجام شد در هفتگل و اندیکا زمین برای احداث بیمارستان اهداء شد ولی در جلسات بعدی مقرر شد که مجوز احداث بیمارستان محلی کوچکتری در این دو شهرستان صادر شود.

وی ادامه داد: این طرح ها متاسفانه به دلایل متعددی چون مشکلات اقتصادی و روند اداری آن تا کنون در شهرستان های هفتگل و اندیکا عملیاتی نشده است.

ظاهری عبده وند اضافه کرد: مسجدسلیمان جمعیت بالای ۲۸۰ هزار نفری دارد و ۳۰ الی ۴۰  هزار نفر عشایر هم حدود ۶ تا هفت ماه سال در خوزستان ساکن هستند و این بیمارستان باید جوابگوی این همه جمعیت باشد پس نیاز است که در بحث تجهیزات به این بخش کمک شود.

نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بیمارستان لالی نیز با توجه به اینکه نیروی متخصص ندارد اکثر بار درمانی روی دوش مسجدسلیمان است.

وی گفت: با توجه به این که مجموعه درمانی استان خوزستان دلسوز است و از حداقل امکانات بیشترین بهره را می برد نیاز است دستور کار این دو بیمارستان را بدهند.

ضرورت راه اندازی بیمارستان محلی در اندیکا و هفتگل

ظاهری عبده وند خاطرنشان کرد: در سطح شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا ۱۷۰۰ روستا با پراکندگی گسترده داریم متاسفانه چون امکانات کافی برای انتقال بیماران را نداریم هر سال تلفات زیادی در بحث هایی چون عقرب زدگی در این بخش ها داریم و برای انتقال بیماران به آمبولانس احتیاج داریم.

نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی افزود: علی رغم اینکه تلاش شد دو آمبولانس برای مسجدسلیمان، دو آمبولانس برای اندیکا و یک آمبولانس برای هفتگل اختصاص داده شود ولی این تعداد جوابگوی این مناطق با این همه پراکندگی جمعیت نیست و نمی تواند این وسعت را پوشش بدهند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در پایان عنوان کرد: در بحث تامین نیروی انسانی متخصص، بیمارستان محلی در دو شهرستان اندیکا و هفتگل و آمبولانس نیاز به همکاری و کمک ویژه ای در این زمینه داریم.

انتهای پیام/   

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی